۲۷ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۷
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 83559795
۰ نفر

برچسب‌ها

ظرفیت تکمیل زنجیره نساجی در کردستان وجود دارد

سنندج - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: ظرفیت تکمیل زنجیره نساجی در این استان وجود دارد و سرمایه‌گذار هم در این رابطه اعلام آمادگی کرده است.

محمد دره‌وزمی روز دوشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: واحد شین بافت کردستان یکی از واحدهای تولید پارچه  است که از لحاظ استفاده از تکنولوژی‌ و ماشین‌آلات به روز و مجهز و تولید باکیفیت از واحدهای موفق در کشور به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه مراحل ریسندگی و بافندگی در این واحد انجام می‌شود، اضافه کرد: تکمیل زنجیره نساجی و افزودن مرحله چاپ و رنگ جزو برنامه‌های این واحد قرار گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه یکی از مشکلات پیش‌روی این واحد برای توسعه، نبود زمین است، افزود: برای راه‌اندازی مرحله چاپ و رنگ در این واحد نیاز به ۲۵ هزارمترمربع زمین در شهرک صنعتی شماره یک سنندج دارند.

دره‌وزمی یادآور شد: واحد تولیدی در کنار کارخانه شین بافت قرار گرفته که ۶ سال از تعطیلی آن می‌گذرد و براساس برآوردهای انجام شده هم امکان راه‌اندازی مجدد آن وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه این واحد در حال تملک توسط بانک صنعت و معدن است، اظهار داشت: تنها راهکار توسعه واحد شین بافت واگذاری این واحد تعطیل شده به آن است.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در ارتباط با بحث تبصره ۱۸ قانون بودجه گفت: از این محل تاکنون در کشور ۳۰ هزار میلیارد ریال تخصیص داده شده و سهم کردستان از این محل ۳۰۰ میلیارد ریال است.

دره‌وزمی یادآور شد: چهار ماه از سال مانده و تاکنون ۲۶ میلیارد ریال در استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد اعتبارات تبصره ۱۸ متعلق به اصناف تولیدی است، افزود: بیش از ۱۴۰ واحد صنفی برای دریافت این تسهیلات در استان ثبت نام کردند که تاکنون تنها بانک‌های ملی و صادرات آنها را پذیرش کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =