رئیس پلیس راه اردبیل: تردد از جاده خلخال - اسالم فقط با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است

اردبیل - ایرنا - رئیس پلیس راه استان اردبیل با اشاره به بارش اولین برف پاییزی و تغییر شرایط جوی بر ضرورت قانونمندی رانندگان تاکید کرد و گفت: تردد از جاده خلخال - اسالم فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

سرهنگ سیدمحمد صفوی روز دوشنبه اظهار داشت: به دنبال تغییر شرایط جوی و کاهش چشمگیر دمای هوا، اولین برف پاییزی بر زمین نشسته و مشکلاتی را در تردد عادی وسایط نقلیه به وجود آورده است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون تمامی جاده‌های ارتباطی استان اردبیل باز بوده و تردد در آن امکان‌پذیر است، افزود: عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در بیشتر جاده‌ها انجام شده است.

او بر لزوم همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی بویژه زنجیر چرخ و نیز اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی و برف‌پاکن خودرو تاکید کرد. 

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب‌های بسیار تندی به زمین‌های کم‌ارتفاع اطراف خود شامل کرانه‌های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت‌های کم ارتفاع استان‌های آذربایجان‌شرقی و زنجان منتهی می‌شود و به همین لحاظ جاده‌های این استان اغلب دارای پیچ‌ها و شیب‌های بسیار تند هستند.
هشت گردنه سخت‌گذر به نام‌های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره‌آغاج و اسلام‌آباد در راه‌های ارتباطی این استان قرار دارند.
اردبیل به خاطر موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود از نقاط سردسیر ایران محسوب می‌شود و از وضعیت جوی بسیار متغیر برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =