برف گردنه‌های استان قزوین را فرا گرفت

قزوین - ایرنا - بارش برف علاوه بر راه ارتباطی دانسفهان - بویین زهرا به رحیم آباد، در گردنه‌های استان قزوین نیز همچنان ادامه دارد.

جواد حق‌لطفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون گردنه‌های آوج، هجیب در جاده بویین زهرا - ساوه، کوهین، طالقان به همراه قسطین‌لار و بهرام‌آباد در مناطق الموت با بارش برف روبرو هستند.

وی تصریح کرد: ۵۰ راهدار به همراه ۲۰ دستگاه از ماشین‌آلات مکانیزه نمک‌پاش هم اکنون در حال انجام عملیات نمک‌پاشی مناطق برف‌گیر استان که از ساعت ۸ صبح امروز آغاز شده، هستند.

این مسئول راهداری اضافه کرد: به رانندگانی که قصد عبور از راه های ارتباطی این استان را دارند توصیه می‌شود تا ضمن رعایت سرعت مطمئن و فاصله طولی با خودرو مقابل، قبل از حرکت نسبت به سالم بودن وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کرده و تجهیزات زمستانی از جمله توشه غذایی و زنجیر چرخ نیز همراه داشته باشند.

قزوین با داشتن ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه، یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی، ۱۲ دستگاه تونل، ۱۰ گردنه به طول ۱۶۱ کیلومتر بوده و ۲۳۰ کیلومتر طول روشنایی راه ها، یکی از پرترافیک ترین نقاط جاده‌ای کشور را به خود اختصاص داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =