سرانه فضای ورزشی دانش‌آموزی در خراسان رضوی افزایش یافت

مشهد- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: سرانه فضای دانش‌آموزی در این استان نسبت به پارسال افزایش یافته است.

صفدر سلطانی روز دوشنبه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران افزود: با افتتاح و بهره‌برداری از ۱۸ سالن ورزشی و دو استخر دانش آموزی در این استان طی سال جاری دو صدم متر مربع به سرانه فضای ورزشی دانش‌آموزی استان افزوده شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون میانگین این سرانه در خراسان رضوی ۱۵ صدم مترمربع  و میانگین سرانه فضای ورزشی دانش‌آموزان کشور  ۱۷ صدم متر مربع است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: پارسال رتبه خراسان رضوی در زمینه سرانه فضای ورزشی ویژه دانش آموزان ۲۲ بود که امسال به رتبه ۲۰ ارتقا پیدا کرده‌است.

سلطانی افزود: با توجه به اهمیت درس تربیت بدنی و ضرورت توجه تخصصی به این حوزه و تربیت دانش‌آموزان تمام ساحتی، برنامه‌ریزی ها در استان معطوف به این حوزه شده‌ است.

وی ادامه داد: رویکرد برنامه‌های تربیت بدنی و ورزشی دانش‌آموزان، مدرسه محوری و مشارکت محوری است به همین دلیل میزان حضور دانش‌آموزان در این فعالیت ها با استقبال آنان رو به روست.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: در حاشیه کلاس درس تربیت بدنی برنامه‌هایی از جمله المپیاد درون مدرسه ای، حیاط پویا و ورزش صبحگاهی و در خارج از ساعات مدرسه نیز برگزاری مسابقات ورزشی، مسابقات مدرسه قهرمان و فعالیت کانون‌های مدرسه مورد توجه قرار دارد.

سلطانی افزود: امسال نیز المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در مدارس استان از فردا به صورت همزمان آغاز می‌شود و سال گذشته بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان معادل ۷۰۰ هزار نفر در این المپیاد شرکت کردند که از این تعداد ۱۳۰ هزار نفر در مسابقات منطقه‌ای حضور یافتند و هشت هزار و ۵۰۰  نفر نیز به مسابقات استانی راه پیدا کردند.

وی ادامه داد: برگزاری این المپیاد موجب افزایش مشارکت و فعالیت دانش آموزان در حوزه ورزش و نیز راهی برای استعدایابی ورزشی در مدارس شده‌ است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: امسال تعداد سه هزار کاروان تجهیزات ورزشی به همین تعداد مدرسه در استان اهدا شد که با توجه به وجود ۹ هزار مدرسه در استان تنها موفق به پوشش حدود ۳۰ درصد مدارس در این زمینه شده‌ایم اما همچنان به دنبال تامین تجهیزات برای دانش‌آموزان هستیم.

سلطانی افزود: ورزش دانش آموزی سه رکن نیروی انسانی، فضا و تجهیزات و محتوای آموزشی دارد که در هر سه زمینه تلاش شده است تا با برنامه ریزی مشخص و هدفمند فعالیت کنیم.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز است که این تعداد معادل حدود ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =