مشکلی در ایاب و ذهاب دانش‌آموزان زنجانی وجود ندارد

زنجان - ایرنا - بنابر اعلام متولیان آموزش و پرورش در استان زنجان با توجه به سهمیه بندی بنزین و اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت نگرانی در خصوص سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان وجود ندارد و مشکلات احتمالی نیز به دقت بررسی و رفع می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره ‌کل آموزش و پرورش استان زنجان روز سه شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش موضوع تامین سوخت سرویس مدارس از طریق بخشنامه هایی اعلام خواهد شد.

حسین حسنلو افزود: وسایط نقلیه مورد نیاز برای ایاب و ذهاب دانش آموزان توسط سازمان حمل و نقل شهرداری و بر مبنای ویژگی هایی به آموزش و پرورش معرفی می شود و در این میان، این نوع خودروها حق پذیرش ظرفیت بیش از حد را ندارند  و در این ارتباط نیز نظارت های لازم انجام می شود. 

سرپرست سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری زنجان نیز در این ارتباط با اشاره به اینکه امسال سامانه پایش ناوگان حمل و نقل دانش آموزان (سپند) در سطح کشور و با همکاری وزارتخانه های آموزش و پرورش، راه و شهرسازی با محوریت وزارت کشور راه اندازی شده است، گفت: بر مبنای آن هر گونه ثبت نام، اعلام آمادگی شرکت ها، خودروها، انعقاد قرارداد، دریافت و پرداختی ها از طریق این سامانه انجام می شود.

فرهاد رفیعی افزود: این سامانه موجب نظامند شدن این بخش از فعالیت ها شده و حتی خلاءهای بوجود آمده در سال های گذشته را نیز مرتفع کرده است بطوریکه هر خودرو برای انعقاد قرارداد باید بررسی شود و رانندگان آنها صلاحیت ها را احراز کنند در غیر اینصورت نمی توانند دانش آموزان را جابجا کنند.

وی اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه مشکلات موجود در این ارتباط کاهش یافت و در نرخ های مربوط به سرویس های مدارس افزایش ۲۵ درصدی نسبت به سال گذشته اعمال و در چهار دسته سواری، ون، مینی بوس و اتوبوس و در سه گروه زیر پنج  کیلومتر تا ۱۰ کیلومتر، بیش از ۱۰ کیلومتر قیمت گذاری کارگروه مصوب شد.

** مابه التفاوت نرخ سوخت به حساب دارندگان سرویس مدارس واریز می شود

این مسئول ادامه داد:  موضوع سرویس مدارس در کارگروه ماده ۱۸  متشکل از نماینده آموزش و پرورش، پلیس راهور، انجمن اولیا، شهرداری، نماینده فرمانداری، سازمان حمل و نقل و نماینده مدیران مدارس در سطح استان  تشکیل شده است.

وی اضافه کرد:با توجه به سهیمه بندی سوخت و اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت این موضوع مهم بصورت روزانه و با همکاری فرمانداری زنجان بررسی می شود.

رفیعی افزود: طبق اعلام وزارت کشور دارندگان سرویس مدارس که در سامانه سپند ثبت نام کرده و پس از انعقاد قرار داد با آموزش و پرورش نسبت به جابجایی دانش آموزان اقدام می کنند با توجه به پیمایش های لازم مابهالتفاوت، هزینه سوخت بصورت نقدی به حساب آنان واریز خواهد شد.

براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد.

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود و همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودروهای شخصی از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =