همه عوامل اجرایی انتخابات باید مرّ قانون را رعایت کنند

قزوین – ایرنا – رییس کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان قزوین گفت: همه عوامل برگزاری انتخابات به ویژه دست اندرکاران اجرایی و نظارتی باید مرّ قانون را رعایت کنند تا این رویداد سیاسی بزرگ در نهایت شفافیت و سلامت با حضور گسترده مردم برگزار شود.

سید حسین بی نیاز روز دوشنبه در کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان، افزود: همه باید تلاش کنیم انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه سال جاری با رعایت اصل بی طرفی و قانون مداری برگزار شود.

وی با اشاره به مراحل مختلف برگزاری انتخابات گفت:در مرحله تبیین انتخابات باید مولفه‌های مردم سالاری دینی و همدلی و وحدت در سطح کلان و استانی تبیین شود تا وحدت و انسجام در عرصه سیاسی کشور در زمان انتخابات بیش از گذشته شکل گیرد.

این مسئول گفت: در مرحله دوم که تبلیغ انتخابات است تلاش می‌شود تا کارکردهای مجلس شورای اسلامی و وظایف نمایندگان برای مردم تبیین شود و مردم با آگاهی برای حضور در عرصه انتخابات اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در مرحله سوم که تهیج و تشویق مردم است از رسانه‌های فعال استان دعوت خواهد شد تا برای افزایش نشاط سیاسی جامعه و آگاهی بخشی به مردم وارد عمل شوند.

بی نیاز با بیان اینکه شعار انتخابات امسال گام دوم انقلاب، قانومداری و بی‌طرفی و انسجام ملی است، افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری تاکید کرده اند نقش مردم بسیار حایز اهمیت است و مردم در عرصه انتخابات، شاخص‌ترین و بارزترین نقش پذیری و اثرگذاری را خواهند داشت.

این مسئول با بیان اینکه انتخابات جز با اعتماد سازی شکل نمی‌گیرد، افزود: معیار اصلی در برگزاری انتخابات سال جاری قانون مداری است و همه مجریان انتخابات از بازرسان، ناظران، عوامل اجرایی، داوطلبان، نامزدها و شهروندان مکلف به رعایت قانون هستند.

وی با ناآرامی‌های اخیر و اعتراضات مردمی، اضافه کرد: این روزها شاهد حوادث ناگواری در کشور هستیم که مورد سوء استفاده بدخواهان نظام قرار گرفته است و مطمئن هستیم مردم مثل همیشه این مساله را مدیریت کرده و آرامش در کشور برقرار خواهد شد.

بی نیاز افزود:یکی از اهداف دشمنان نظام، دمیدن در کوس ناامیدی میان آحاد جامعه و هدف قرار دادن مشارکت حداکثری در انتخابات است که قطعا حضور پررنگ مردم بار دیگر، دشمنان را در عملیاتی کردن اهداف خود ناکام خواهد گذاشت.

۲۸ کانال بی هویت در قزوین شناسایی شده است

مسئول رصد فضای مجازی انتخابات استان قزوین نیز در این جلسه گفت: ۲۸ کانال بی هویت در استان شناسایی شده است که مدیران آنها از طریق مجاری قانونی در حال پیگیری هستند.

محسن آخوندی افزود: اگرچه روند ثبت نام در انتخابات از روز یکشنبه ۱۰ آبان کلید می‌خورد ولی از سه ماه گذشته تحرکات کاندیداها احتمالی شروع شده و کلیه رفتارهای آنها از زمان شروع فعالیت ثبت و ضبط می‌شود.

آخوندی گفت:برخی از رسانه‌ها و مدیران رسانه ای به تبلیغات زودهنگام کاندیداها روی آورده اند که توسط کمیته اطلاع رسانی استان در حال بررسی و مستندسازی است.

وی اضافه کرد:  فرمانداران و بخشداران باید دقت کنند که ریییس ستاد انتخابات استان، سخنگوی این ستاد نیز هست و باید تمامی اخبار انتخاباتی تنها از طریق این منبع منتشر شود.

انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =