وانت بارها و پیک‌های موتوری مجوزی برای افزایش قیمت ندارند

تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه وانت‌بار و پیک موتوری در گشت مشترک تعزیرات حکومتی اعلام کرد: وانت بارها و پیک های موتوری هیچ مجوزی برای افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین ندارند.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، گشت های مشترک تعزیرات حکومتی امروز دوشنبه با حضور رئیس مجتمع گشت های تعزیرات استان تهران، پلیس امنیت اقتصادی و نمایندگان دستگاه های نظارتی برای نظارت و مقابله با گران‌فروشی به بهانه افزایش قیمت بنزین از واحدهای صنفی در سطح شهر تهران بازدید کردند.
در این گشت ها بازرسان اصناف، اتحادیه ها و نمایندگان دستگاه های نظارتی از جمله بازرسان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند و قضات تعزیرات نیز با مشاهده هر نوع تخلف با متخلفان برخورد قانونی انجام دادند.
داوود محمدی، رئیس اتحادیه وانت‌بار و پیک موتوری که در یکی از گشت‌های تعزیرات حضور داشت، اعلام کرد: هیچ یک از آژانس ها و اتوبارهای ارائه دهنده خدمات حمل و نقل مجاز به افزایش قیمت نیستند.
وی ادامه داد: از صبح امروز بازرسان اتحادیه از واحدهای صنفی بازرسی داشتند. خواسته آنها افزایش مقدار سهمیه بنزین و برطرف کردن مشکل قطعات یدکی است.
رئیس اتحادیه وانت بار و پیک موتوری گفت: اتحادیه همگام با تصمیم سران قوا و سیاست های دولت به تمام واحدها و دفاتر ابلاغ کرده است که به هیچ عنوان افزایش قیمت نداشته باشند زیرا در غیر این صورت واحدهای متخلف در وهله نخست اخطار و در صورت تکرار تخلف پلمپ می شوند و حتی ابطال جواز کسب نیز در پی خواهند داشت.
وی اضافه کرد: شهروندان می توانند از طریق شماره تماس چهار رقمی ۶۴٧٣ تخلفات را به اتحادیه اعلام کنند تا بازرسان در اسرع وقت بررسی ها و پیگیری های لازم را برای برخورد قانونی با متخلفان انجام دهند.
محمدی اظهار داشت: در این چند روز حتی یک مورد ثبت شکایت به دلیل گرانی نداشتیم.

هیچ التهابی در بازار وجود ندارد
همچنین حسین ایزدی، رئیس مجتمع گشت های تعزیرات حکومتی و قاضی شعبه ۶۴  گفت: در حال حاضر هیچ التهابی در بازار وجود ندارد و طبق بازرسی ها و بازدیدهای گشت های تعزیرات اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین انعکاس یا تنش خاصی در بازار ایجاد نکرده است.
وی ادامه داد: طرح ویژه نظارت تعزیرات برای مقابله با گران‌فروشی در پی افزایش نرخ بنزین در حال اجرا است و اکنون تعداد گشت ها با ابلاغ رئیس سازمان تعزیرات حکومتی دو برابر شده است.
ایزدی اظهار داشت: گشت های تعزیرات در دو نوبت صبح و عصر فعال هستند و شعب ویژه تا ساعت ١٠ شب به شکایات رسیدگی می کنند.
رئیس مجتمع گشت های تعزیرات ادامه داد: این گشت ها برای رصد بازار و بررسی آثار افزایش قیمت بنزین بر کالاهای سبد خانوار، حمل و نقل برگزار می شود و وضعیت حاد و افزایش نامتعارف ملاحظه نشد البته برخی تخلفات هم که پیش از این وجود داشت از جمله تخلفات بهداشتی یا صنفی وجود دارد.
ایزدی اظهار داشت: امروز با اعزام تیم های گشت در بازار گوشت قرمز نه تنها افزایش قیمت نداشته بلکه ١۵٠٠ تومان کاهش داشته همچنین قیمت گوشت مرغ هم روند کاهشی داشته است.
وی اضافه کرد: با بررسی تخلفات در چند نانوایی افزایش قیمت مشاهده نشد هرچند برخی نانوایی ها تخلفاتی از جمله اضافه کردن جوش شیرین به نان و تخلفات بهداشتی دیگر داشتند که با آنها برخورد قانونی انجام شد.
رئیس مجتمع گشت های تعزیرات گفت: به واحدهای صنفی توصیه می کنیم، در شرایطی که گرانی هست گران‌فروشی ظلم مضاعفی است که به مردم نباید روا دارند.
ایزدی افزود: نمی توانیم انکار کنیم که افزایش قیمت بنزین تاثیری بر گرانی ها نخواهد داشت اما واحدهای صنفی کمک کنند تا موجب نگرانی مردم نشوند و التهاب در بازار ایجاد نکنند.
وی اظهار داشت: مردم نگرانی نداشته باشند اما متخلفان بدانند طبق قانون به سراغ آنها می رویم و برخوردها قاطعانه و سریع خواهد بود.
در ادامه برگزار طرح ویژه نظارت تعزیرات، در یکی از گشت ها که در فروشگاه زنجیره ای در حوالی میدان هفت تیر انجام شد، کالاهای دارای تخفیف با فاکتور مشتریان تطبیق داده شد.
با دستور قاضی حسن گمار، رئیس شعبه ٣٢ تعزیرات حکومتی، سبد خرید مشتمل بر کالاهای اساسی از سطح فروشگاه جمع آوری و توسط مشتریان بررسی شد.
طبق اعلام بازرسان سازمان صنعت معدن تجارت، تخلف گران‌فروشی در این فروشگاه ملاحظه نشد.
قاضی شعبه ٣٢ خطاب به مسئولان فروشگاه ضمن قدردانی از ثبات قیمت ها گفت: اکنون برای ثبات بازار بازدیدهایی از سوی تعزیرات و نهادهای نظارتی درحال انجام است.
وی با تاکید بر ضرورت تداوم نظارت ها در بازار افزود: به پرونده های تشکیل شده در بازدیدهای تعزیرات در طرح ویژه خارج از نوبت رسیدگی می شود.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی روز شنبه ٢۵ آبان ماه طی بخشنامه ای به ادارات کل تعزیرات سراسر کشور، طرح مقابله با گران‌فروشی به‌ بهانه افزایش قیمت بنزین را ابلاغ کرد. در این بخشنامه به افزایش گشت های تعزیرات و حضور موثر و فعال نیروهای گشت در بازار تاکید شده است.
وی ادامه داد: طبق بخشنامه طرح ویژه، مدیران کل تعزیرات در استان ها موظف هستند ضمن برخورد با تخلفات احتمالی، شعب ویژه رسیدگی به پرونده در این خصوص را تشکیل دهند و به پرونده ها خارج از نوبت و در مدت زمان یک هفته رسیدگی و رأی صادر کنند.
رایگانی اضافه کرد: مدت زمان اولیه اجرای طرح ویژه یک ماهه به صورت آزمایشی اعلام شده است و پس از آن احتمالا تا پایان تعطیلات نوروز ۹۹ تمدید می شود.
سخنگوی تعزیرات اظهار داشت: شهروندان می توانند گزارش تخلفات را از طریق سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی، سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن، تجارت یا شماره تلفن ۱۱۰ نیروی انتظامی اعلام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =