جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد باز است

یاسوج - ایرنا - مدیرکل راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه وبویراحمد گفت: با وجود بارش برف و باران در نقاط مختلف این استان، تمامی جاده های ارتباطی (جاده های اصلی،فرعی و بزرگراه ها) به جز راه فرعی سی سخت به پادنا باز و تردد در آنها روان است.

محمد نصیری راد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود بارش باران از شب گذشته تاکنون تمامی جاده های ارتباطی اصلی این استان باز و تردد در آنها روان است.

وی افزود: تنها جاده ارتباطی مسدود در این استان جاده سی سخت به پادنا بوده و تاکنون گزارشی از انسداد دیگر جاده های ارتباطی در حوزه شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد دریافت نشده است.

نصیری راد بیان کرد: این جاده فرعی در این موقع از سال مسدود بوده و هم اینک نیز به دلیل ریزش کوه و کولاک شدید تا اطلاع ثانوی مسدود است.

وی عنوان کرد: بارش در مناطق کوهستانی و سردسیری و جاده های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد به صورت برف و در مناطق گرمسیری استان به صورت باران بوده و در این مناطق تردد خودروها نیز آرام و روان است.

 مدیرکل راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه وبویراحمد به افرادی که قصد سفر به این استان و به ویژه مناطق سردسیری و کوهستانی آن را دارند توصیه کرد که به امکانات ایمنی از جمله زنجیرچرخ و پوشاک گرم مجهز باشند.

وی از مردم کهگیلویه و بویراحمد خواست تا حد ممکن از سفرهای غیرضرور بپرهیزند و مسافران نیز در صورت اختلال تردد در جاده های ارتباطی این استان با نیروهای راهداری و پلیس راه استان همکاری لازم را داشته باشند.

کهگیلویه و بویراحمد دارای ۷۹ گردنه و ۲ هزار و ۸۴۶ کیلومتر جاده برف گیر است.

۶۶ نقطه به طول ۳۲۷ کیلومتر در محورهای ارتباطی استان برفگیر هستند.

افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل بزرگراه، اصلی، فرعی و روستایی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

۲۳ راهدارخانه ثابت و سیار در محورهای مواصلاتی این استان با شروع بارش‌ها آماده خدمت‌رسانی به رانندگان هستند.

خدمات رسانی با ۲۰۰ دستگاه وسیله نقلیه سبک، نیمه سنگین و سنگین در جاده‌های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد در حال انجام است.

در این راهدارخانه‌ها بیش از ۲۵۰ نفر آماده باش و ۱۰۰ نفر نیروی پشتیبان برای ارائه خدمت به مسافران در عملیات‌های راهداری پاییز و زمستانه مستقر هستند.

بارش برف ، سرما و کولاک شدید در شهرستان های بویراحمد و دنا مهد کودک ها ، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی نوبت صبح این دو شهرستان را تعطیل کرد.

 بر اساس گزارش های رسیده در برخی مناطق و گردنه های برف گیر استان از جمله مله شوره ، کاکان یاسوج حدود ۱۰ سانتی متر برف باریده است.

بارش برف در ارتفاعات دنا و گردنه بیژن تا حدود ۱۵ سانتی متر نیز گزارش شده است.

۵۰ میلی متر باران در شبانه روز گذشته در لنده به ثبت رسید که بیشترین میزان بارش در این استان در این مدت است.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =