بارش ۴۰ سانتیمتر برف در جاده اسالم به خلخال

آستارا - ایرنا - رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تالش گفت: ارتفاع برف در مسیرهای کوهستانی و جاده اسالم به خلخال، به ۴۰ سانتیمتر رسیده است و رانندگان با تجهیز خودروها به وسایل گرمایشی و زنجیر چرخ، از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

غلامحسین بختشاهی روز دوشنبه اظهار کرد: بارش برف در محورهای کوهستانی تالش، به صورت پراکنده ادامه دارد و ۱۰ راهدار با هشت دستگاه ماشین آلات سنگین در قالب تیم های مختلف، به برف روبی و نمک پاشی جاده های کوهستانی و مسیر اسالم به خلخال مشغول هستند.

وی ادامه داد: راهداران در شبانه روز گذشته به سه خودروی گرفتار در برف، با بستن زنجیر چرخ امدادرسانی کردند و برای گذر از محورهای کوهستانی و جاده اسالم به خلخال، زنجیر چرخ الزامی اما سایر راه های شهرستان تالش باز است.

ایستگاه هواشناسی تالش در زمان ارسال این خبر، میزان بارندگی در شبانه روز گذشته را ۳.۷ میلیمتر، دمای هوا را ۹.۸ درجه سانتیگراد و رطوبت آن را ۸۷ درصد اعلام و برای شبانه روز آینده، بارش شدید باران در برخی ساعات و برف در ارتفاعات پیش بینی کرد.

محور گردشگرپذیر اسالم به خلخال با ۷۰ کیلومتر امتداد، از راه های مواصلاتی استان های گیلان و اردبیل است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =