آغاز اردوی تیم ملی پهلوانی و زورخانه‌ای نوجوانان در بجنورد

بجنورد- ایرنا- اردوی بسترسازی و استعدادیابی تیم ملی پهلوانی و زورخانه‌ای نوجوانان از روز دوشنبه در سالن شهید علیدخت بجنورد آغاز شده است که این اردو تا یکم آذرماه ادامه دارد.

رئیس هیات ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی خراسان شمالی در حاشیه برگزاری این اردو به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۲۵ ورزشکار از استان های خراسان شمالی، رضوی، مازندران، سمنان و سیستان و بلوچستان در این اردو حضور دارند.
الیاس امیرآبادی گفت: مهرداد شیردل، مهیار بیدکی، امیرعلی صالحی، علیرضا برزگر، علی حصاری، علی فروغی نیا، سجاد شریفی و مهدی چمنی ورزشکاران شرکت کننده از استان خراسان شمالی در این اردو هستند.

وی خاطرنشان کرد: پذیرش و وزن کشی ورزشکاران امروز انجام می شود و برگزاری تست آمادگی جسمانی پایگاه قهرمانی، کارگاه تخصصی اخلاق در ورزش زورخانه ای و قوانین و مقررات ورزش زورخانه ای  از عناوین برنامه های روز دوم این اردو است.

وی افزود: همچنین برگزاری کارگاه های تخصصی رشته سنگ، میل بازی، چرخ تیز و چرخ چمنی و تمرین تیمی زورخانه ای و کارگاه تخصصی کشتی پهلوانی از دیگر برنامه های ورزشکاران در این اردو است.

رئیس هیات ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی خراسان شمالی اظهار داشت: سرپرستی این اردو را حامد نجفی و مربیگری را احسان صالحی هر دو از خراسان شمالی بر عهده دارند.

ورزش زورخانه‌ای یا ورزش باستانی و یا ورزش پهلوانی نام مجموعه حرکات ورزشی با اسباب و بی‌اسباب و آداب و رسوم مربوط به آن‌هاست که در محدوده تاریخی و فرهنگی ایران از گذشته‌های دور رواج داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =