هفت مخفیگاه شکار در دامغان شناسایی و تخریب شد

سمنان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان گفت: هفت مخفیگاه شکارچیان در راستای اجرای طرح کنترل و پایش مناطق شکار ممنوع در این شهرستان تخریب شد.

علی آذرپور روز سه‌شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: طرح کنترل و پایش مناطق شکار ممنوع دامغان با حضور سه گروه از محیط بانان در منطقه شکار ممنوع طالو شیربند، سفیدکوه آرسک و حوالی چشمه سارها که محل استقرار وحوش است انجام می‌شود. 

وی ادامه داد: در اجرای این طرح، کلیه مناطق شکار ممنوع به مرور از استتار و کمین شکارچیان برای شکار وحوش پاکسازی می‌شود. 

آذرپور اظهار داشت: این طرح از ابتدای مهرماه در شهرستان دامغان آغاز و تا پاکسازی کامل این مناطق  ادامه دارد. 

وی اضافه کرد: در مرحله اول این طرح در منطقه شکار ممنوع طالو شیربند، تعداد چهار خانه کول که محل استقرار شکارچیان غیرمجاز بوده شناسایی و تخریب شد. 

آذرپور تصریح کرد: با اجرای این طرح در شهرستان دامغان، شکارچیان به شدت کاهش یافتند و زندگی عادی حیوانات و وحوش با آرامش بیشتری نسبت به گذشته ادامه دارد. 

وی گفت: خانه کول ها مکان‌هایی نزدیک منابع آبی و رودخانه ها هستند که شکارچیان به وسیله سنگ و کلوخ ساخته و به شکار حیوانات می‌پردازند. 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان دامغان به افزایش ۱۵ درصدی جمعیت وحوش در مناطق زیست محیطی شهرستان دامغان نسبت به سال گذشته اشاره و بیان کرد: حفاظت و پایش مستمر، ایجاد منابع آبی، آبشخور و پوشش گیاهی مناسب، از مهم‌ترین عوامل این افزایش جمعیت وحوش است. 

وسعت مناطق شکار ممنوع سفید کوه آرسک و طالو شیربند دامغان ۱۴۶ هزار هکتار است که انواع چهارپایان و انواع پرندگان وحشی در آن زیست می کنند.

اخبار مرتبط