مشارکت افزون بر ۱۵۰ هزار دانش آموز در المپیاد درون مدرسه ای گیلان

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: در سال تحصیلی جدید ۹۹ - ۹۸، افزون بر ۱۵۰ هزار دانش آموز در ششمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با رویکرد مدرسه محور مشارکت می کنند.

 گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان  حاکیست، نادر جهان آرای در مراسم استانی گشایش ششمین دوره المپیادهای درون مدرسه ای در شهرستان صومعه سرا با اشاره به رویکردهای این المپیاد افزود: مدرسه محور کردن فعالیت های تربیت بدنی، مشارکت همه جانبه فعالیت های دانش آموزی، فراگیری و پرنشاط شدن فعالیت های ورزشی بخشی از این رویکردهاست.

نادر جهان آرای افزود: توسعه مهارت ­های ورزشی، ارتقای سطح سلامت جسمی و روانی دانش آموزان، کمک به انس بیشتر دانش آموزان با فعالیت ­های ورزشی و کمک به شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی دانش آموزان از مهمترین اهداف المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای است.

وی با اشاره به شعار سال تحصیلی با عنوان (مدرسه محل زیست پرنشاط و شرافتمندانه) اظهار داشت: از مدیران ستادی و آموزشی انتظارست تا فرصت های بیشتری در کنار درس های رسمی به اجرای برنامه های ورزشی و هنری اختصاص دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان این که تهذیب نفس، تحصیل و ورزش همراه با ارتقای علمی موجب پویایی دانش آموزان و در نهایت آموزش و پرورش می شود، خاطر نشان کرد: نهادینه کردن فرهنگ ورزش از دوران کودکی و استفاده از تغذیه سالم موجب می شود که دانش آموزان در بزرگسالی تندرست باشند.

المپیاد ورزشی درون مدرسه ای عبارت است از برگزاری بازی ها و رقابت های مختلف ورزشی درون کلاسی، بین کلاسی و بین پایه ای در یک دوره مشخص از سال تحصیلی که با توجه به علایق دانش آموزان و امکانات مدرسه، ویژگی ها و شرایط اقلیمی منطقه و مناسبت های خاص اجرا می شود.

رژه تیم های شرکت کننده شامل رشته های شطرنج، طناب زنی، ورزش های بومی ، دو و میدانی ، بسکتبال و والیبال  و افروختن مشعل المپیاد درون مدرسه ای از بخش های دیگر این برنامه بود.

گفتنی است سال گذشته المپیاد درون مدرسه ای در نیمی از مدارس استان گیلان و با شرکت ۱۴۹ هزار دانش آموز گیلانی برگزار شد.

اردوی فرهنگی دانش آموزی فرمانده دل ها در گیلان

اردوی فرهنگی دانش آموزی فرمانده دل ویژه دانش آموزان مقطع چهارم تا ششم ابتدایی در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: این اردوی فرهنگی با همکاری آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی برگزار شده است.

جمیل عباسی غریب  با اشاره به این که این ویژه برنامه با الهام از درسی در کتاب های مقطع چهارم ابتدایی با عنوان فرمانده دل ها که به معرفی شهید حسین خرازی پرداخته، افزود: آشنایی با فضایل شهدای هشت سال دفاع مقدس گیلان،  شهدای مدافع حرم و تجدید میثاق دانش آموزان با آرمان های بلند انقلاب از اهداف برگزاری فرمانده دل ها است. 

وی با بیان این که مرحله اول اردوی فرهنگی دانش آموزی فرمانده دل تا نهم آذر با شرکت یک هزار و ۳۰۰ دانش آموز برگزار می شود، اظهار داشت: اردوی فرهنگی فرمانده دل ها در گیلان تا اردیبهشت سال آینده ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =