۲۷ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83559315
۰ نفر

برچسب‌ها

سهم ۳۳ درصدی زنان در سمن‌های قزوین

قزوین - ایرنا - ۳۳ درصد از جمعیت فعال در سمن‌های (سازمان‌های مردم نهاد) قزوین را زنان به خود اختصاص داده‌اند که این اتفاق با گسترش تعداد سمن‌ها در دولت تدبیر و امید رقم خورده است.

معاون اداره کل ورزش و جوانان قزوین روز دوشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان افزود: در راستای اجرای سیاست‌های کلان کشور با هدف به کارگیری ۳۰ درصدی از مدیریت زنان، ۶۵ سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان مشغول به فعالیت هستند که ۳۳ درصد از جمعیت آن را زنان به خود اختصاص داده است.

مهران قاسمی به چشم اندازهای قزوین تا سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: سیاست‌های استان در این است که بتوانیم به ازای هر پنج هزار نفر یک سازمان مردم نهاد داشته باشیم و این مهم باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه آموزش‌های پیش از ازدواج از مهم ترین اقدامات انجام شده در حوزه سمن‌های استان به شمار می‌رود،اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون با همت سازمان های مردم نهاد بیش از ۲ هزار جوان دختر و پسر تحت آموزش‌های ازدواج قرار گرفتند که این مهم همچنان تا پایان سال جاری ادامه دارد.

قاسمی با بیان اینکه دامنه فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در ۱۵ حوزه پیگیری می‌شود،اظهار داشت: بررسی آسیب‌های اجتماعی، تسهیل در امور ازدواج جوانان، ایجاد اوقات فراغت برای نسل جوان و بسترسازی در راستای کارآفرینی و توانمندی اقتصادی از مهم ترین اقداماتی است که توسط سازمان‌های مردم نهاد انجام می‌شود.

معاون اداره کل ورزش و جوانان قزوین خاطرنشان کرد: همایش ملی با موضوع کارآفرینی اجتماعی تا پایان آذرماه سال جاری برگزار می‌شود و لازم است که در این خصوص دستگاه‌های اجرایی هماهنگی لازم انجام دهند.