۲۹۰۰ انشعاب رایگان گاز در خراسان رضوی واگذار شد

مشهد- ایرنا- مدیر بهره‌برداری شرکت گاز خراسان رضوی گفت: دو هزار و ۹۰۰ مورد انشعاب رایگان از شبکه سراسری گازرسانی در اختیار مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی این استان قرار گرفته است.

حسن افتخاری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا مجموع انشعابهای رایگان گاز در این استان را سه هزار و ۳۰۳ مورد اعلام و بیان کرد: بخش قابل توجهی از انشعاب رایگان گاز مربوط به اقشار آسیب‌پذیر بوده و بقیه انشعابهای رایگان به اماکن مذهبی و خانواده معزز شهدا واگذار شده‌ است. 

وی افزود: در پی ابلاغ مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر معافیت مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، اماکن مذهبی، خانواده شهدا، و جانبازان بالای ۲۵ درصد از پرداخت هزینه انشعاب گاز در مجموع ۹۲ هزار و ۹۵۲ مورد انشعاب رایگان گاز در خراسان رضوی واگذار شده است.

مدیر بهره‌برداری شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: تداوم این اقدام در چارچوب توانمندسازی خانواده‌های کم‌بضاعت و نیز برخورداری گروههای هدف مصوبه مجلس شورای اسلامی همچنان در دستور کار این شرکت قرار دارد. 

وی گفت: بر اساس قانون اماکن مذهبی، جانبازان بالای ۲۵ درصد(تا سقف کنتور گاز ۱۰ مترمکعبی)، خانواده شهدا، خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی برای یک بار از پرداخت حق انشعاب گاز معاف هستند. بخشودگی انشعاب اماکن مذهبی نیز بدون محدودیت ظرفیت اعمال می‌شود. 

افتخاری بر آمادگی شرکت گاز خراسان رضوی برای ارایه خدمت به جامعه هدف مطابق با قوانین مصوب و مقررات کشوری تاکید و بیان کرد: خانوارهای شامل این طرح می‌توانند پس از دریافت معرفینامه از دستگاه حمایتی ذیربط و ارائه آن در زمان اشتراک‌پذیری، از این امتیاز قانونی برخوردار شوند.

بر اساس آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی، جانبازان انقلاب اسلامی، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همچنین بر اساس بند "د" ماده ۳۹ قانون پنجم توسعه کشور در جهت حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت هزینه اشتراک و برقراری انشعاب گاز برای یک نوبت معاف هستند.

شرکت گاز خراسان رضوی دو میلیون و ۲۹۱ هزار و ۳۵۶ مشترک دارد که از این تعداد یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۸۱۳ مشترک شهری و ۴۸۹ هزار و ۵۴۳ مورد آن مشترک روستایی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =