۲۷ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۷
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83559307
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شهروندان از دست‌زدن به پرندگان زخمی پرهیز کنند
عکس آرشیوی است.

همدان- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان همدان گفت: شهروندان از دست‌زدن به پرندگان مهاجر زخمی پرهیز کرده و در صورت مشاهده موضوع را به یگان حفاظت محیط‌زیست اطلاع دهند.

پیمان زرین روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: تاکنون چندین قطعه باکلان، بوتیمار، چنگر و چشیم زخمی به محیط‌زیست همدان تحویل شده و به تازگی یک قطعه باکلان پس از تیمار رهاسازی شد.

وی اظهار داشت: احتمال انتقال بیماری از سوی پرندگان زخمی کم است اما با این وجود باید از تماس با اینگونه پرندگان پرهیز کرد.

کارشناس بیماری‌های حیات وحش محیط‌زیست همدان نیز گفت: مهاجرت پرندگان از کشورهای شمالی به سمت جنوب آغاز شده است و اغلب پرندگان در مسیر مهاجرت، همدان را برای اتراق و استراحت انتخاب می‌کنند.

عرفان معینی ادامه داد: با توجه به طولانی بودن مسیر مهاجرت، قدرت و توان پرندگان کاهش یافته و برخی از آنها پیش از فرود آمدن در تالاب ها و آبگیرها، به علت خستگی یا برخورد با سیم برق سقوط می‌کنند.

وی افزود: پس از تحویل این پرندگان به محیط زیست، نسبت به بازپروری، تیمار و درمان پرنده اقدام شده و بعد از کسب سلامتی در جمع پرندگان آبزی و تالاب ها رها می‌شوند.

کارشناس بیماری های حیات وحش محیط زیست همدان اظهار داشت: در صورت مواجه با پرندگان تلف شده به فوریت موضوع رسیدگی شده و در صورت محرز شدن بیماری به ویژه بروز آنفلوآنزا این موضوع علاوه بر مسئولان استانی به سازمان محیط زیست نیز اطلاع رسانی می‌شود.

معینی تاکید کرد: شهروندان از دست زدن به پرندگان زخمی پرهیز کرده و با دستکش و لباس مناسب این قبیل پرندگان را جابجا کنند.

۳۰۷ گونه پرنده در استان همدان شناسایی شده است.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =