درس بزرگ رهبری ‎از برجام تا بنزین

تهران- ایرنا- ‎امروز روز آزمون مجدد برای همگان است که درس‌های عبرت‌آموز رهبری‌معظم‌انقلاب را نصب‌العین خود قرار دهند و از خود بپرسند چقدر رفتارهای آنها با دولت روحانی با منویات ایشان منطبق بوده و هست؟ اگر پاسخ‌شان مثبت است که به راه خود ادامه دهند ولی اگر جواب آنها در مقابل وجدان خودشان، منفی است در رفتار خود تجدیدنظر کنند.

روزنامه آرمان در یادداشتی به قلم ‎محمد محمودی ‎کارشناس و تحلیلگر مسایل سیاسی،‌ نوشت: آیت‌الله هاشمی تعریف می‌کرد در زمانی که بحث تهاجم فرهنگی از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده بود، در یکی از دیدارهای خود با ایشان موضوع طرح شد و در همان جلسه، رهبری فرموده بودند که ما درباره‌ تهاجم فرهنگی چه گفتیم و اینها چه کار کردند ‎که ‌این بحث بنیادین را به موی جلوآمده خانم‌ها خلاصه کردند!

‎آیت‌الله هاشمی درباره شیوه مدیریت رهبری درباره برجام هم نظری مشابه داشتند و می‌گفت سیره‌آقا در مورد برجام هم بر این پایه بود که اجازه دهند برای افزایش اقناع عمومی، راه بحث‌های انتقادی درباره برجام باز بماند ولی هرگز قرار نبود که منتقدان برجام با ترامپ و نتانیاهو همصدا شوند و حتی جلوتر از آنها بزرگترین موفقیت دیپلماسی نظام -فارغ از هر جناح و باندی- را طوری بکوبند که شکست کشور و پیروزی ترامپ در افکارعمومی تلقی شود! درست مشابه کاری که همین جریان افراطی با موضوع پذیرش قطعنامه ۵۹۸ بالاخص در سال‌های ‌اخیر کرد و چنان فضای تاریک و خیانت‌باری را پیرامون پایان جنگ ساختند که ‌اگر صدام زنده بود می‌توانست به اتکای حرف تندروهای داخلی‌‎ خود را پیروز جنگ با ایران قلمداد کرده و احتمالا جشن پیروزی بگیرد!

‎سخنان بسیار هوشمندانه روز گذشته رهبر معظم انقلاب درباره موضوع افزایش قیمت و مدیریت مصرف بنزین در کشور در حالی ایراد شد که تندروها بازهم به مثابه برجام، به‌انحراف افتادند و گذشته از خالی کردن پشت دولت در یکی دو روز گذشته، به جداسازی خرج نظام و مجلس و حتی رئیس قوه قضائیه از این تصمیم ملی و جمعی پرداختند که خوشبختانه رهبری معظم انقلاب این فتنه خطرناک را در نطفه خفه کردند ‎و با درایت کم‌نظیر خود، درس ضرورت «اجماع عمومی» و همبستگی ملی را در گردنه‌های تاریخی به افکار افراطی دادند. تا همگان بدانند مبنای تصمیمات بزرگ کشور از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ تا برجام و بنزین، افکار تفرقه افکنانه تندروها نبوده، نیست و نخواهد بود. بلکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تمام ارکان موظفند که فراتر از منافع باندی و گروهی به منافع ملی کشور بیندیشند و نه تنها در بزنگاه‌های مهم، جا خالی نکنند بلکه همه باید ایثارگرانه سینه خود را مقابل هزینه‌ها سپر کرده و از سیبل کردن یکدیگر بشدت بپرهیزند که تفرقه‌افکنی جز شکست جمعی ارمغان دیگری نخواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =