ارتفاع برف در کوهرنگ به ۳۲ سانتی‌متر رسید

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تداوم بارش برف در کوهرنگ گفت: بارش برف طی ۲۴ ساعت گذشته در این شهرستان به ۳۲ سانتی‌متر رسید.

مهرداد قطره سامانی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همانطور که از روزهای قبل پیش‌بینی می‌شد سامانه بارشی اخیر منجر به بارش برف و باران در بسیاری از نقاط استان شده است و این سامانه تا اواخر روز دوشنبه فعال است.

وی ادامه داد: این سامانه در ۲۴ ساعت گذشته در ایستگاه کوهرنگ ۳۲ سانتی‌متر برف معادل ۳۹ میلیمتر باران، در شهرهای شلمزار و فارسان ۳۱ سانتی‌متر برف، بروجن ۱۵ سانتی‌متر، شهرهای شهرکرد، بن و بلداجی ۱۴ سانتی‌متربرف به همراه داشته است.

قطره سامانی تصریح کرد: در همین مدت در ایستگاه صمصامی ۳۵ میلیمتر باران، لردگان ۲۷ میلیمتر، فلارد ۳۲ میلیمتر و سورشجان ۲۵ میلیمتر باران گزارش شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این سامانه تا اواخر وقت دوشنبه رگبار برف و باران به همراه دارد و پس از آن جوی پایدار همراه با کاهش محسوس دما در استان پیش‌بینی می‌شود.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها