طرح معلم آینده ساز در آموزش و پرورش البرز آغاز شد

کرج - ایرنا - رئیس کانون بسیج فرهنگیان البرزگفت: طرح معلم آینده ساز ویژه فرهنگیان و دانش آموزان بسیجی در آموزش و پرورش این استان با رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب آغاز شد.

مجتبی آمرکاشی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: طرح معلم آینده ساز با هدف تبیین بیانیه گام دوم انقلاب ، ایجاد مقابله با جنگ نرم ، ترویج روحیه انقلابی  و کاهش آسیب های اجتماعی درمدارس این لستان اجرایی می شود.

 وی با اشاره به اینکه نقش معلم در مسیر توسعه جامعه بسیارمهم و تاثیرگذار است، خاطرنشان کرد: معلم آینده با هدف نقش‌آفرینی موثر فرهنگیان بسیجی در تعلیم و تربیت و به کارگیری بسیجیان در جهت تقویت و ارتقای آموزش و پرورش کشور با همکاری آموزش و پرورش و سازمان بسیج مستضعفین پی ریزی شده است. 

وی بیان داشت: در سند تحول بنیادین که مورد تایید مقام معظم رهبری است و همواره نقشه راه و حرکت فرهنگیان به شمار می آید با توجه به راهبرد ۱۱ و ۱۲ این سند، ارتقاء معرفت، بصیرت دینی و انقلابی و سیاسی برای رشد و تعالی معنوی و اخلاق معلمان و دانش آموزان و مشارکت برای ارتقاء معنوی خانواده مورد تایید می‌باشد.

رئیس کانون بسیج فرهنگیان البرز  یادآورشد: اجرای این طرح در راستای آگاهی بخشی به جامعه هدف در زمینه امور فرهنگی ، امور اجتماعی و امور اقتصادی در مدارس است. 

آمرکاشی تصریح کرد: برای تبیین این طرح، دوره های توانمندسازی  برای فرهنگیان بسیجی البرز پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: این دوره توانمندسازی در مدارس نیز در قالب تیمی برای دانش آموزان با حضور مدیر مدرسه، معاون پرورشی ، نماینده انجمن اولیا و نماینده معلمان برگزار می شود.

رئیس کانون بسیج فرهنگیان البرز ادامه داد: در این طرح انتخاب معلمان با انگیزه ، توانمند  والگوپذیر توسط دانش آموزان در اولویت قرار دارد.

 وی یادآورشد: باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اعتلای بسیج یکی از اهداف این سازمان بازگشایی گره از مشکلات مردم می باشد.

این مسئول افزود: ۱۱ عنوان برنامه برای طرح معلم آینده ساز در نظر گرفته شده است که توانمند سازی اعضا درگام وحفظ انسجام با برنامه های چون نشست های روشنفکری و بازدید های علمی  در مرحله بعدی قرار دارد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۵ هزار فرهنگی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =