۷۲ دستگاه تردد شمار در جاده‌های کرمانشاه نصب شد
عکس آرشیوی است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه، از نصب ۷۲ دستگاه تردد شمار در سطح تمام جاده‌های اصلی استان خبر داد.

فریبرز کرمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، از قابلیت‌های سامانه ترددشماری (سانت) این تعداد دستگاه را محاسبه تردد آنلاین و قابل تفکیک برحسب پنج کلاس وسیله نقلیه، نرخ جریان تردد، سرعت متوسط تردد، تردد روزانه ماهانه و سالانه، ساعات اوج و تردد سنگین اعلام کرد.

وی گفت: با استفاده از وب سایت www.۱۴۱.ir  تصاویر دوربین‌های نظارت تصویری نصب شده در سطح جاده های استان به صورت هر پنج دقیقه بروزرسانی می‌شود و اطلاعات راه‌ها، مسافت بین شهرها، وضعیت ترافیکی و هواشناسی به وسیله آن قابل دریافت است.

وی با بیان اینکه وب سایت مذکور دارای اپلیکیشن قابل نصب بر روی تلفن همراه است، افزود: تلفن گویای ۱۴۱ هر ۲ ساعت یکبار بروزرسانی می‌شود و از نظر شرایط جوی، ترافیکی، محدودیت‌های تردد و امکان ارتباط با اپراتور مرکز مدیریت راه‌های کشور، همچنین ثبت در لحظه حوادث و سوانح حمل و نقلی در سامانه مربوط و ارسال پیامک تصادفات، شرایط جوی، ترافیکی، پیامک‌های مدیریتی توسط سامانه ۱۴۱ انجام می‌شود.

کرمی گفت: ۱۰ تابلو پیام متغیر در محورهای کنگاور- صحنه، اسلام آبادغرب - ایوان و بالعکس، کرمانشاه - اسلام آبادغرب، کرمانشاه - کامیاران و بالعکس، حمیل- پل دختر و بالعکس نصب شده که به وسیله آن نمایش پیام‌های ترافیکی و ایمنی و محدودیت تردد، شرایط جوی، و... به صورت آنلاین و هوشمند از مرکز انجام می‌شود.​

استان کرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

اکنون ۲۴۳ دستگاه اتوبوس، هزار و ۳۶۵ مینی بوس و یک هزار و ۲۰۸ دستگاه خودرو سواری در ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه به مسافران خدمات می‌دهند.

۲۷ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در این استان هم اکنون با امکانات لازم پذیرای ارائه خدمات به مسافران و هموطنان هستند.

همچنین بیش از سه هزار و ۵۶۱ هزار راننده برون شهری در استان کرمانشاه مشغول فعالیت هستند.

بیش از ۲ میلیون نفر در ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستای استان کرمانشاه سکونت دارند.