۲۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۱
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 83559110
۰ نفر

برچسب‌ها

کمبود گاز مایع در شاهرود

 شاهرود – ایرنا – کمبود گازمایع در شهرستان شاهرود موجب شده در چند روز گذشته صف‌های طولانی در مقابل محل‌های توزیع کپسول‌های گاز ایجاد شود.

با شروع فصل پاییز و سرمای شدید هوا ، نیاز به گازمایع در نقاطی از شهر و روستاهای این شهرستان که از لوله‌کشی گازطبیعی محروم هستند، افزایش یافته است.

تعدادی از روستاهای شهرستان شاهرود که بیشتر آن‌ها در مناطق دوردست قرار دارند فاقد لوله کشی گاز طبیعی هستند ، ضمن این که تعداد زیادی از خودروهای دوگانه سوز شهر شاهرود هم از گازمایع استفاده می‌کنند.

برخی از شهروندان و روستاییان شاهرود در تماس‌هایی با ایرنا از مسوولان امر انتقاد کرده و حل مشکل خود را خواستار شدند.

مراجعه خبرنگار ایرنا به یکی از محل‌های توزیع گازمایع وجود صف‌های طولانی را تایید کرد .

 مسوولان جایگاه‌های توزیع گازمایع از ارایه هر گونه توضیحی در این باره خودداری و به گفتن این جمله که " مشکل در تامین گاز است" بسنده می‌کنند.

علی اکبر عرب‌عامری مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان سمنان یکشنبه شب در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: کاهش سهمیه گازمایع دلیل اصلی این مشکل است .

به گفته وی تا پایان شهریور یک هزارو۲۰۰ تن گاز مایع در هر ماه به این استان اختصاص می یافت که این میزان از آن زمان کاهش یافت.

وی با بیان این که کاهش سهمیه برای همه کشور بوده ، ادامه داد : به خاطر سرمای هوا سهمیه گاز مایع استان از امروز به ۱۵۰۰ تن افزایش یافت.

وی افزود: در تامین گازمایع مشکلی وجود ندارد اما لازم است نظارت‌ها بیشتر شود تا توزیع خارج از شبکه ، کم فروشی و قاچاق صورت نگیرد.

اکنون هرکیلو گاز مایع ۲۳۰ تومان بدست مصرف کننده می‌رسد.

در استان سمنان حدود هشت هزار خانوار از گازمایع استفاده می‌کنند که تامین نیاز آن‌ها برعهده شرکت پخش فرآورده‌های نفتی سمنان است.

سهمیه ماهانه هر خانوار که بیشتر آن‌ها روستایی هستند پنج کپسول ۱۱کیلویی است.

علاوه بر روستاییانی که از لوله‌کشی گازطبیعی محروم هستند ،  خودروهای دوگانه‌سوز دارای سیستم " ال‌پی‌جی " و برخی صنف‌ها مانند ایزوگام‌کاران ، جوشکاری‌ها، پادگان‌ها ، رستوران‌های بین راهی و دیگر مصرف کنندگان از گازمایع سهمیه‌ای استفاده می‌کنند.

استان سمنان حدود ۷۰۰ هزار تن جمعیت و ۹۷ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها