۲۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۰
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 83559087
۰ نفر

برچسب‌ها

ترامپ از نتانیاهو دلسرد و ناامید شده است

تهران- ایرنا- مقام‌های کاخ سفید گفتند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی «دلسرد» و «ناامید» شده و تصمیم گرفته که خود را از وی دور کند.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت یکشنبه به نقل از «منابعی در کاخ سفید» با اشاره به تأخیر آمریکا در رونمایی از طرح موسوم به «معامله قرن» نوشت: آمریکایی‌ها از سیاست‌های اسرائیل و بحران سیاسی جاری دلسرد و ناامید شده‌اند و این مسأله باعث شده که کاخ سفید نتواند بخش سیاسی معامله قرن را رونمایی کند.
این منابع گفتند که ترامپ پیشتر نیز اعلام کرده بود که از نتانیاهو «بسیار ناامید شده» است و اظهاراتی منفی درباره نخست وزیر رژیم صهیونیستی به زبان رانده بود.
به گفته این منابع که نامشان فاش نشده، پس از آنکه نتانیاهو نتوانست در انتخابات نهم آوریل (۲۰ فروردین) به پیروزی آشکار دست یافته و کابینه جدید تشکیل دهد، ترامپ تصمیم گرفت تا خود را از وی دور کند.
یک منبع در کاخ سفید با اشاره به تصمیم ترامپ درباره نتانیاهو گفت: رئیس جمهوری از بازنده‌ها خوشش نمی‌آید.
کاخ سفید پیش از انتخابات نهم آوریل نتانیاهو را به واشنگتن دعوت کرد و ترامپ نیز رسماً اشغال بلندی‌های جولان توسط رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخت.
پس از انتخابات نهم آوریل نتانیاهو نتوانست کابینه تشکیل دهد و انتخابات دوباره برگزار شد. صهیونیست‌ها پس از انتخابات ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) نیز نتوانسته‌اند کابینه جدید را تشکیل دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =