رتبه نخست تحصیل در کهگیلویه و بویراحمد مربوط به علوم تجربی است  

یاسوج- ایرنا- معاون آموزش متوسطه دوم اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: رتبه نخست تحصیل دانش آموزان مقطع متوسطه دوم این استان در سال تحصیلی جاری مربوط به رشته علوم تجربی است.

ایوب رضایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک ۲۲ هزار و ۱۳۳ دانش آموز مقطع متوسطه دوم کهگیلویه و بویراحمد در رشته های مختلف تحصیل می کنند.

وی افزود: این تعداد شامل ۱۳ هزار و ۳۱۲ نفر در رشته علوم تجربی، پنج هزار و ۱۳۰ نفر در رشته علوم انسانی، یک هزار و ۶۴۷ نفر در رشته زبان انگلیسی، یک هزار و ۱۲۶ نفر در رشته ریاضی و ۹۱۸ نفر در رشته هنر است.

معاون آموزش متوسطه دوم اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تمایل اولیای دانش آموزان مقطع متوسطه دوم این استان برای تحصیل فرزندان خود در رشته علوم تجربی بالاست.

رضایی با اشاره به اهمیت و ضرورت هدایت تحصیلی دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: هدف اصلی از این اقدام راهنمایی دانش آموزان استان به سمت رشته های متناسب با استعداد آنان است.

وی ابراز داشت: اصرار اولیای دانش آموزان مقطع متوسطه دوم کهگیلویه و بویراحمد بدون در نظر گرفتن استعداد فرزندان خود از عوامل مهم تورم در رشته علوم تجربی در این استان است.

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد مشغول به تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =