تجمع خبرنگاران فلسطینی با واکنش خشن نظامیان صهیونیست روبرو شد

تهران- ایرنا- تجمع خبرنگاران برای اعلام همبستگی با "معاذ عمارنه" عکاس فلسطینی که جمعه گذشته در پی شلیک نیروهای نظامی اسرائیل چشم چپ خود را از دست داد، امروز (یکشنبه) در جنوب قدس به خشونت کشیده شد و تعدادی از خبرنگاران، مصدوم و دو نفر نیز بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این تجمع در بیت لحم در جنوب قدس اشغالی برای اعلام همبستگی با معاذ عمارنه عکاس فلسطینی ترتیب داده شده بود که جمعه گذشته در خلال پوشش درگیری ها میان تظاهرکنندگان و ارتش رژیم صهیونیستی در غرب شهر الخلیل در کرانه باختری با شلیک گلوله نظامیان صهیونیست چشم چپ خود را از دست داده بود.

به گفته شاهدان عینی، نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی از ابتدای تجمع امروز با هجوم به خبرنگاران و شلیک گاز اشک آور سعی داشتند جمعیت را متفرق کنند.

تجمع های اعتراضی در دیگر بخش های فلسطین از جمله نابلس نیز برگزار شد و معترضان خواهان محاکمه ارتش اسرائیل و سربازی شدند که به سمت معاذ عمارنه حین انجام پوشش خبری شلیک کرده است.

فلسطینی ها در حالی که عکس معاذ عمارنه را به دست داشتند، یک چشم خود را بسته بودند تا این گونه همبستگی خود را با این عکاس مجروح اعلام کنند.

به گزارش انجمن روزنامه نگاران فلسطینی، از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون خبرنگاران و عکاسان فلسطینی بیش از ۶۰۰ بار از سوی نظامیان اسرائیلی مورد هجوم قرار گرفته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =