۲۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۹
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83558960
۰ نفر

برچسب‌ها

بازار نفت ۲۰۲۰ باوجود تنش های ژئوپلتیک آرام خواهد بود

تهران – ایرنا – شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ روز یکشنبه در گزارشی اعلام کرد با وجود تنش‌های ژئوپلتیک در بسیاری از نقاط جهان، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی پیش‌بینی می‌کنند بازار نفت در سال آینده آرام باشد.

در گزارش این شبکه تلویزیونی آمده است: با توجه به افزایش تولید نفت در کشورهای آمریکا و برزیل، بازار نفت در سال آینده آرام خواهد بود.

از سویی دیگر، افزاش میزان موجود ذخایر نفت خام ذخیره سازی شده در انبارهای نفتی کشورهای اقتصادی جهان و افزایش عرضه  نفت در بازراهی جهانی، سال آینده از نظر انرژی سال آرامی را شاهد خواهیم بود.

عرضه نفت به بازارهای جهانی در سال ۲۰۲۰ نیز استمرار خواهد داشت زیرا تولید نفت کشورهای خارج از سازمان های کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در این سال حدود دو میلیون و سیصد هزار بشکه افزایش خواهد یافت.

با توجه به هیمن واقعیات است که بازار نفت با وجود تنش های ژئوپلتیک متعهد، هم اکنون در حال تثبیت شدن است. 

بر اساس پیش بینی آژانس بین المللی انرژی ، رقم تقاضای نفت در سطح جهان، در سال جاری یک میلیون بشکه در روز است که این رقم در سال آینده به یک میلیون و دویست هزار بشکه خواهد رسید. 

در ادامه این گزارش آمده است: این پیش بینی ها برای سال آینده بر اساس آمار و ارقامی است که صندوق بین المللی پول درباره رشد اقتصادی کشورهای جهان منتشر کرده است.

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است رشد اقتصادی جهان سال آینده میلادی به سه و چهار دهم درصد برسد . با این حال افزایش تنش های تجاری میان آمریکا و چین، روند رشد اقتصادی جهان را تهدید می کند. ۹۰۴۱

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha