همکاری‌های چند جانبه کشورهای منطقه برای همه طرف‌ها سودمند است

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه در دیدار و گفت وگو با رئیس گروه دوستی پارلمانی گرجستان و ایران، همکاری‌های چند جانبه بین کشورهای منطقه را برای همه طرف‌ها و مردم منطقه سودمند دانست.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «ساشالوا کیکناولیدزه»  رئیس گروه دوستی پارلمانی گرجستان و ایران که در راس هیاتی از مجلس گرجستان به تهران سفر کرده است، بعد از ظهر امروز با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به اهمیت و نقش گروه‌های دوستی پارلمانی در زمینه گسترش روابط فیمابین به ظرفیت‌های همکاری دو کشور در حوزه‌های مختلف گردشگری، حمل و نقل و انرژی اشاره و دیدگاه ایران برای توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مذکور را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه همچنین همکاری‌های چند جانبه بین کشورهای منطقه را برای همه طرف‌ها و مردم منطقه سودمند دانست.

رئیس گروه دوستی پارلمانی گرجستان و ایران نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور، نقطه نظرات طرف گرجی را در خصوص گسترش همکاری‌های فیمابین تشریح کرد.  

به گزارش ایرنا،  گروه دوستی پارلمانی گرجستان و ایران امروز نیز با «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی و «حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم دیدار کرد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =