فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوع سوخت حجت را بر همه روشن کرد

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: فرمایشات قاطع مقام معظم رهبری در موضوع سهمیه بندی سوخت، حجت را بر همگان روشن کرد و نظر معظم له فصل الخطاب است.

سید«علی آقازاده» عصر یکشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار اراک افزود: انواع کالاهای ضروری در انبارهای استان ذخیره شده و هیچ جای نگرانی برای کمبود کالاها نیست.

استاندار مرکزی گفت: مواد غذایی و محصولات کشاورزی به میزان لازم در استان تولید شده و استان در شرایط مطلوب در ذخیره و تامین مایحتاج ضروری قرار دارد که در طول چهار سال اخیر بی‌سابقه است.

وی اظهار داشت: وضعیت ذخیره گوشت سفید و قرمز، کود شیمیایی، نهادهای دامی، دان مرغ و گندم در استان مطلوب است و هیچ سالی به میزان امسال شرایط ذخیره رضایت بخش نبوده است.

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی یکی از استان‌های با عملکرد مناسب در وقایع روزهای اخیر بود که این مهم با مشارکت مردم و حضور عملیاتی و به موقع فرمانداران و شورای‌های تامین شهرستان ها محقق شد.

آقازاده تصریح کرد: فرمانداران هر روز به طور مرتب نشست ستاد تنظیم بازار را برگزار و با رصد قیمت در بازار از گران فروشی و احتکار افراد سودجو جلوگیری کنند.

استاندار مرکزی افزود: بازار تاریخی اراک که از صبح امروز به دلایلی بسته بود، عصر امروز فعال شده و شرایط درحال عادی است.

وی اظهار داشت: البته باید حرف کسبه و بازار شنیده شود اما همه کمک کنند تا از افزایش قیمت‌ها به بهانه افزایش قیمت بنزین جلوگیری شود.

استاندار مرکزی گفت: لازم است موضوع کیفیت نان در استان مورد بررسی بیشتر قرار گیرد تا اسراف صورت نگیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی نیز گفت: استان مرکزی سال گذشته افزایش نرخ نان را داشت درحالی که سایر استان‌ها افزایشی نبود و طرح مدیریت سوخت بر جلوگیری از افزایش قیمت ها تاکید دارد.

«سعید فرخی» افزود: لازم است برای داشتن نان مرغوب تمام فرایند پخت نان بررسی شود که این مهم به دانشگاه علوم پزشکی و چند دستگاه سپرده شده تا در بازده زمانی مشخص گزارشی را تهیه و در اختیار استانداری قرار دهند.

وی اظهار داشت: برای افزایش قیمت نان به طور حتم نظر فرمانداران شهرستان‌ها اخذ و تصمیم نهایی گرفته می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز گفت: بازار و کسبه استان توسط گشت مشترک تعزیرات، صمت و اتاق اصناف رصد و با هرگونه افزایش قیمت به بهانه افزایش سوخت برخورد می‌شود.

«محمدرضا حاجی‌پور» افزود: تعزیرات حکومتی با شماره ۱۳۵، صمت با ۱۲۴ و اتاق اصناف با شماره تماس ۳۸۲۰ آماده دریافت گزارش تخلفات اصناف است.

وی اظهار داشت: یک هزار و ۵۰۰ راننده آژانس تک سوز خواهان تسهیلات دوگانه سوز هستند و ۴۰۷ راننده درون و برون شهری دارای پروانه فعالیت و چهار هزار و ۷۰۱ رانند دارای کارت تایید صلاحیت در استان فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: یک هزار و ۸۰۰ راننده آژانس در استان مرکزی فاقد کارت تایید صلاحیت هستند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان مرکزی گفت: ۳۰ نمونه نارضایتی در کاهش عرضه خدمات در حمل و نقل پس از اجرای طرح مدیریت سوخت به این سازمان با سامانه ۱۲۴ گزارش شده است.

«محمد قربانی» افزود: افزایش قیمت در تره وبار و میوه رخ داده که علت آن بارش برف عنوان شده است.

مدیر پشتیبانی دام و طیور استان مرکزی نیز گفت: ۹۴ هزار تن نهادهای دامی در استان ذخیره‌سازی شده است.

«نادر مومنی» افزود: ۲۰۰ تن گوشت قرمز و ۸۲۰ تن مرغ با هدف تنظیم بازار در استان ذخیره سازی شده است.

یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر جمعیت استان مرکزی در ۱۲ شهرستان ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =