۲۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۵
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83558930
۰ نفر

برچسب‌ها

هرگونه افزایش قیمت در بازار کرمان لغو می‌شود

کرمان - ایرنا - سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: هرگونه افزایش قیمت در بازار کرمان که پیش از این مصوب شده لغو می‌شود و تمامی واحدهای تولیدی موظف به رعایت نرخ‌های تعیین شده هستند.

جعفر دهقان روز یکشنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار استان در کرمان افزود: افزایش قیمت بنزین نباید روی دیگر کالاها تاثیر بگذارد و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

وی اظهار داشت: تخصیص سهمیه بنزین در برخی موارد ممکن است مورد توجه قرار نگرفته باشد که این موارد باید در کارگروه تنظیم بازار جمع بندی و به دولت شود.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: مجلس شورای اسلامی در حال کار کارشناسی روی سهمیه‌بندی بنزین است و موارد مغفول مانده در استان‌ها را باید به مسئولان کشوری و ارکان دولت برای تصمیم‌گیری اعلام کرد.

وی تصریح کرد: باید از ظرفیت شرکت‌های تعاونی و انجمن‌های مختلف در موارد حفظ قیمت ها استفاده شود و سازمان های نظارتی باید ضمن نظارت بر بازار تخلفات اقتصادی را پیگیری کنند.

دهقان افزود: زدن برچسب روی کالاها، نظارت کافی بر مراکز عمده خرید مورد توجه ویژه دستگاه های نظارتی استان کرمان قرار گیرد.

وی بیان کرد: خودروهای مسافربری درون شهری اسنپ و تپ سی از بنزین سهمیه‌ای استفاده می‌کنند اما هنوز سهمیه آنان پیش‌بینی نشده که این امر باید از طریق بخش حمل‌ونقل درون شهری شورای اسلامی شهر پیگیری و تصویب شود.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه کالاهای مورد نیاز مردم باید تامین شود گفت: استانداران سراسر کشور به صورت هفتگی جلسات تنظیم بازار را با حضور نماینده شرکت پخش فراورده نفتی و بازار و دادستانی برگزار می‌کنند.

وی ادامه داد: وزارت کشور و شرکت نفت نسبت تعیین سهمیه مناسب برای تاکسی های اینترنتی، وانت و ون ها تا پایان روز جاری اقدام کردند که اطلاع رسانی می شود.

دهقان افزود: مصارف گاز مایع مصرف خانوار توزیع سوخت نسبت به صادرات در اولویت قرار می‌گیرد.

اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت .

در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد.

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تأکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید در قالب یارانه ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مسأله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت تأکید کرده است که به سرعت سازوکار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره مند خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =