فراکسیون امید خواهان حضور رئیس جمهور در مجلس هستند

تهران - ایرنا - عضو فراکسیون امید در نطق سالانه خود گفت: فراکسیون امید از هیئت رئیسه مجلس انتظار دارد تا با دعوت از رئیس جمهور و وزرای مربوطه در جلسه فردای مجلس، امکان طرح تصمیمات و توجیهات دولت در اجرای این طرح را برای مردم و نمایندگانشان فراهم سازد.

به گزارش ایرنا، مهدی مقدسی نماینده اراک با اشاره به طرح سه فوریتی فراکسیون  امید مبنی بر توقف اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین گفت: پس از استماع فرمایشات مقام معظم رهبری در صبح امروز، فراکسیون از ارائه این طرح صرف نظر کرد، اما از هیئت رئیسه مجلس انتظار داریم با دعوت از رئیس جمهور و وزرای مربوطه در جلسه فردای مجلس، امکان طرح تصمیمات و توجیهات دولت در اجرای این طرح را برای مردم و نمایندگانشان فراهم سازد.

وی با تاکید بر این که مجلس باید در راس امور باشد گفت: حیف است با بی تدبیری در اجرای امور، برای مقام معظم رهبری هزینه درست کنیم. مگر نمایندگان نامحرم هستند که در جریان اجرای این طرح نبوده اند. ما از هیئت رئیسه انتظار داریم تا شان مجلس را رعایت کند و با توجه به شرایط ایجاد شده، حضور رئیس جمهور و وزرای اقتصادی در جلسه فردای مجلس برای ارائه توضیحات لازم است.

مقدسی با اشاره به اعتراضات مردم نسبت به اجرای این طرح خاطرنشان کرد: طبیعی است که وقتی مردم در جریان یک طرح نیستند، نسبت به اجرای آن معترض باشند و متاسفانه شبکه‌های معاند هم از این وضعیت سوء استفاده می کنند. ما باید شرایطی را فراهم کنیم تا مردم به ما اعتماد کنند.

وی با اشاره به شرورت وحدت و انسجام ملی تصریح کرد: وحدت در حد شعار نباید باقی بماند و نیاز به گام‌های عملی است. اگر مجلس به خاطر فرمایشات رهبری از برخورد با اجرای این طح صرف‌نظر کرد، امروز انتظار می‌رود تا برای توضیح اتفاقات رخ داده مسئولین به نمایندگان مردم توضیح دهند.

مقدسی در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به مسائل حوزه انتخابیه اراک گفت: تسریع در اجرای مصوبات مربوط به کارنجات هپکو و آذراب، همچنین رسیدگی به وضعیت بیمارستان ولیعصر و کتابخانه بزرگ اراک از مواردی است که رسیدگی وزرای مربوطه را نیاز دارد.

این عضو فراکسیون امید  با اشاره به نزدیک بودن ایام انتخابات تصریح کرد: انتظار می‌رود در ایام باقی مانده تا انتخابات، صدا و سیما در جریان انتخابات به گونه ای رفتار کند که بی طرفی خود را به اثبات برساند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =