آوینی یکی از هزاران ثمره پدر معنوی انقلاب

تهران- ایرنا- رئیس بنیاد روایت فتح طی پیامی درگذشت سید مهدی آوینی پدر شهید سید مرتضی آوینی را تسلیت گفت و سید شهیدان اهل قلم را «یکی از هزاران ثمره پدر معنوی انقلاب» بود.

سیدمحمد یاشار نادری رئیس بنیاد روایت فتح در پی درگذشت سید مهدی آوینی پدر شهید سید مرتضی آوینی پیام تسلیتی را صادر کرد.

در متن پیام رئیس بنیاد روایت فتح چنین آمده است:«کُلُّ نَفْسٍ ذائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَیْنا تُرْجَعُون. هر نفسی چشنده مرگ است، سپس به ما بازگردانده می‌‏شوید

متاسفانه خبر فوت مرحوم سیدمهدی آوینی پدر شهید والامقام سید مرتضی آوینی را شنیدم. تمامی هنرمندان و هنر دوستان انقلابی از بدو تولد شجره طیبه انقلاب اسلامی تا کنون و تا زمانی که نام انقلابمان بر تارک جهانیان بدرخشد؛ یک الگو و چراغ راه خواهند داشت و آن هم سید مرتضی آوینی خواهد بود.

آوینی یکی از هزاران ثمره پدر معنوی این انقلاب، خمینی کبیر رحمت الله علیه بوده و در بهترین زمان با تاسی از سخن نبی مکرم اسلام (ص) که فرمود: اِنّ لِرَبِّکُم فی اَیّامِ دهرِکُم نَفَحات، الّا فَتَعَرّضُوا لَها؛ از نفحات الهی بهره برده و تبدیل به سید شهیدان اهل قلم شد.

سید مرتضی آوینی فرزند صالحی است که همواره باعث افتخار انقلاب اسلامی بوده و قطعا پدر بزرگوارشان هم به وجود برکات آن شهید بالیده است.

آوینی فردیست که همواره قدمهایش مسیر هنر متعالی را مشخص کرده و ما امروز برخود می بالیم که تمامی تلاشمان ادامه دادن راهش بوده و با جانمان از آرمانش دفاع کنیم.

قطعا این پدر بزرگوار و زحمت کش به گواهی سخن پیامبر اکرم (ص) که فرمود: الوالد وسط ابواب از برکات و ثمرات آن شهید والامقام بی بهره نخواهد بود. غَفَرَالله لَنا ولَهُ ان شا الله.»

«سید مهدی آوینی» پدر بزرگوار شهید سید مرتضی آوینی (سید شهیدان اهل قلم) ظهر روز ۲۳ آبان ماه در سن حدود ۹۳ سالگی در یکی از بیمارستان‌های تهران به علت عارضه مغزی دار فانی را وداع گفت.

سید مرتضی آوینی ۲۰ فروردین ۱۳۷۲ در منطقه فکه در حال ساخت فیلم مستند شهری در آسمان، به همراه محمد سعید یزدان‌پرست  بر اثر انفجار مین باقی‌ مانده از جنگ ایران و عراق به شهادت رسید.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha