فعالیت های علمی دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در ۱۳ پژوهش سرا انجام می شود

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: فعالیت های علمی و تحقیقاتی دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم این استان در ۱۳ پژوهش سرا انجام می شود.    

هادی زارع پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد پژوهش سرا در شهرستان ها و مناطق آموزشی ۱۳ گانه کهگیلویه و بویراحمد ایجاد و راه اندازی شده است.

وی افزود: طرح ایران مهارت یکی از برنامه ها و فعالیت های مهم زیرمجموعه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و بر اساس آن هر دانش آموز مقطع متوسطه دوم یک مهارت را می آموزد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این طرح در استان با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و در قالب یک دوره ۶۰ ساعته اجرا و کارت مهارت نیز برای دانش آموزان شرکت کننده صادر می شود.

زارع پور عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح در کشور و کهگیلویه و بویراحمد سوق دادن هر چه بیشتر دانش آموزان به سمت کارآفرینی است.

وی ابراز داشت: تحقق مطلوب برنامه ها و فعالیت های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با جدیت در دستور کار مسئولان اداره کل آموزش و پرورش این استان است.

زارع پور گفت: تهیه و تدوین این سند از مطالبه های رهبر معظم انقلاب برای ایجاد تحول همه جانبه در آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت کشور است که سال ۱۳۹۰ رونمایی و به استان ها ابلاغ شد.

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =