پیام تبریک رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت به مدیرعامل ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت انتخاب مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) را به عنوان رئیس دور آتی اتحادیه خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) و میزبان هجدهمین اجلاس مجمع عمومی خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه تبریک گفت.

به گزارش وزارت بهداشت، کیانوش جهانپور روز یکشنبه در این پیام به سید ضیاء هاشمی نوشت: انتخاب خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) به عنوان رئیس دور آتی اتحادیه خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) و میزبان هجدهمین اجلاس مجمع عمومی خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه که فرصت مغتنمی برای تقویت دیپلماسی رسانه ای جمهوری اسلامی ایران است را به جناب عالی و همکاران سخت کوشتان در آن خبرگزاری محترم تبریک گفته، توفیق روزافزونتان را از درگاه الهی آرزومندم.

اعضای اتحادیه خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) روز جمعه در نشست هفدهمین مجمع عمومی این اتحادیه در سئول پایتخت کره جنوبی با رای مثبت خود خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) را برای ریاست دوره آتی این سازمان برگزیدند. مجمع عمومی عالی ترین نهاد تصمیم گیری در اتحادیه خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه است و نقش اصلی را در جهت گیری های این سازمان برعهده دارد.

این اتحادیه با ۴۴ عضو از ۳۵ کشور آسیا و اقیانوس آرام، بزرگترین سازمان رسانه ای در آسیا و اقیانوسیه است مجمع عمومی اوآنا که هر سه سال یکبار برگزار می شود از روز چهارشنبه گذشته هفدهمین نشست آن در شهر سئول آغاز به کار کرد و روز جمعه به کار خود پایان داد.

خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ)، به عنوان میزبان مجمع، ریاست این سازمان را تا دوره بعدی که تحویل ایرنا خواهد شد، بر عهده خواهد داشت اعضای اوآنا در روز جمعه به  ایرنا برای میزبانی مجمع عمومی آتی در سال ۲۰۲۲ رای مثبت دادند تا خبرگزاری جمهوری اسلامی از سال ۲۰۲۲  به مدت سه سال ریاست این سازمان مهم خبری را برعهده بگیرد.

خبرگزاری دولتی جمهوری آذربایجان (آذرتاج) از سال ۲۰۱۶ ریاست اوآنا را برعهده داشت و روز جمعه ریاست را به یونهاپ واگذار کرد. ایرنا پیش از این نیز یک بار دیگر ریاست اوآنا را برعهده داشته است.

هاشمی درخواست نامزدی ایرنا برای عهده دار شدن ریاست دوره ای سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) برای سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ میلادی را همزمان با اختتامیه چهل و سومین نشست هیات اجرایی این سازمان که شهریور ماه ۱۳۹۷ در تهران برگزار شد، اعلام کرد که با استقبال حاضران در نشست تهران مواجه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =