حضور در نمایشگاه‌های گردشگری متناسب با جایگاه ایران باشد

تهران- ایرنا- وزیر میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به ظرفیت جاذبه‌های ایران در کشورهای هدف گردشگری گفت:‌ حضور در نمایشگاه‌های گردشگری باید متناسب با شأن و جایگاه ایران باشد.

علی‌اصغر مونسان در سومین جلسه شورای سیاست‌گذاری صنعت گردشگری با اشاره به اهمیت تعامل با کشورهای هدف گردشگری و معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های ایران در این کشورها، گفت: حضور در نمایشگاه‌های گردشگری باید متناسب با شأن و جایگاه کشور باشد، آماده‌سازی محتوا، مجله و بسته‌های تبلیغاتی برای عرضه در این نمایشگاه‌ها هم باید به‌طور ویژه دنبال شود.

مونسان اضافه کرد: در سال‌های گذشته حضور ایران در نمایشگاه‌های گردشگری ضعیف بود، اما خوشبختانه در چند سال اخیر با در اختیار گرفتن فضای مناسب و طراحی غرفه‌های متناسب با جایگاه ایران، حضوری فعال و پرانرژی در نمایشگاه‌های گردشگری داشته‌ایم.

به‌گزارش میراث‌آریا، وی یادآور شد: تبلیغات مناسب پیش از ورود هیئت ایرانی به چین و روسیه نیز از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و برنامه‌هایی که معرفی ظرفیت‌های متنوع ایران را شامل می‌شود هم باید در برنامه‌ریزی این سفرها دنبال شود.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و هیات همراه با مشارکت جدی بخش خصوصی گردشگری ایران در سومین اجلاس وزرای مجمع تمدن‌های کهن شرکت خواهند کرد، معرفی ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه‌های متنوع کشور، ارائه بسته‌های گردشگری، بر گزارش نشست‌های رو در رو با حضور فعالان گردشگری ایران و چین و امضای تفاهم‌نامه گردشگری بین ایران و چین از برنامه‌های این سفر است.

در سفر چین که از ۶ تا ۱۰ آذر خواهد بود، بیش از ۶۰ نفر از فعالان صنعت گردشگری سراسر کشور، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را همراهی می‌کنند، بنا بر برنامه‌ریزی‌ها بخش خصوصی گردشگری ایران با ۸۰ نفر از فعالان گردشگری چین دیدار رودررو خواهند داشت و به معرفی ظرفیت‌ها می‌پردازند. در این نشست برنامه‌های سفر به روسیه و حضور در نمایشگاه گردشگری این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حضور شرکت‌ها و فعالان حوزه گردشگری در نمایشگاه گردشگری روسیه، تهیه بروشور و محتوا برای عرضه در این نمایشگاه، جانمایی غرفه مناسب با شأن و جایگاه ایران در این نمایشگاه، تهیه فیلم و کلیپ برای معرفی ظرفیت‌های کشور و تبلیغات پیش از حضور هیئت ایرانی در این نمایشگاه از مواردی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل‌نظر اعضا قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =