کلیات لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها تصویب شد

تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را تصویب کردند.

نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر یکشنبه مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را با ۱۸۶ رای موافق ۱۵ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۳۹ نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

علی‌اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس و عضو کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها درباره این لایحه گفت: با توجه به رشد روز افزون دهیاری‌ها و شهرداری و مطالبات آنها، شرایط ایجاب می‌کند درآمدهای پایدار برای این مجموعه‌ها مشخص شود.

وی افزود: ۵۳ درصد جمعیت در شهرها، ۱۲ درصد در کلانشهرها و ۳۵ درصد در روستاها ساکن هستند که این عدم تناسب مشکلاتی را برای خدمت‌رسانی به مردم ایجاد کرده است.

عضو هیات رئیسه مجلس بیان کرد: در لایحه مذکور به منظور تحقق درآمدهای پایداری برای شهرداری‌هاو دهیاری‌ها و ظایفی را مشخص کردیم تا تامین منابع آنها ساماندهی شود.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات نیز در مخالفت با کلیات این لایحه اظهار داشت: با تصویب فوریت این لایحه موافق بودم اما اگر اشکالات آن رفع نشود با مشکلات بزرگتری در حوزه درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مواجه خواهیم بود.

وی افزود: نباید تصمیماتی گرفته شود که منشا گرانی‌های پی در پی برای مردم باشد. برخی مواد این لایحه منجر به گرانی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =