فعالیت در باشگاه‌های ورزشی بدون کارت مربیگری ممنوع است

همدان- ایرنا- رئیس هیات ورزش‌های همگانی همدان گفت: افراد بدون کارت مربیگری حق فعالیت در باشگاه‌ها ورزشی را ندارند.

هادی سبزواری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدیران باشگاه‌ها باید نظارت کافی بر عملکرد مربیان خود داشته باشند و از فعالیت مربیانی که بدون کارت هستند، جلوگیری شود.

وی بیان کرد: حتی مربیانی که اعتبار کارت مربیگری آنها به پایان رسیده نیز قبل از تمدید دوباره مدرک خود نباید فعالیت داشته باشند و مسئولیت هرگونه حادثه احتمالی برای ورزشکار برعهده مربی خواهد بود.

سبزواری با تاکید بر اینکه مربیان برای تمدید مدارک مربیگری خود باید هرچه سریعتر اقدام به نام نویسی و حضور در کارگاه های بازآموزی کنند، گفت: این کارگاه ها دانش افزایی و دارای امتیاز لازم برای تمدید کارت مربیگری است.

رئیس هیات ورزش های همگانی همدان با اشاره به اینکه موضوع کنترل کارت های مربیگری و اعتبار آن به دستگاه ورزش اطلاع داده شده، یادآور شد: بازرسان باشگاه ها به طور نامحسوس بازدید خواهند داشت و این موارد را بررسی می‌کنند.

سبزواری خاطرنشان کرد: بدون داشتن کارت مربیگری آموزش ورزشکاران غیراصولی و خطرآفرین است و ممکن است با جان یک ورزشکار بازی شود.

رئیس هیات ورزش های همگانی همدان افزود: مدیران باشگاه هایی که نسبت به این مهم کوتاهی کنند، بدون تردید با برخورد قانونی مواجه می شوند و محکومیت های سنگین برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

سبزواری باشگاه های فعال و زیرمجموعه هیات ورزش های همگانی را بیش از ۱۰۰ باشگاه عنوان کرد و گفت: رشته هایی نظیر آمادگی جسمانی، ایروبیک، یوگا، پیلاتس، بادی پامپ، جامپینگ، تی آرایکس و رشته های تمرینی و قدرتی که زیرمجموعه ورزش های همگانی هستند، در این باشگاه ها آموزش داده می‌شود.

وی افزود: ورزش های همگانی بیشترین ورزشکار سازمان یافته را در بین رشته های ورزشی استان همدان زیرپوشش دارد.

سبزواری با تاکید بر اینکه بیمه ورزشی باید در باشگاه ها کنترل شود، اظهار داشت: ورزشکارانی که بدون بیمه ورزشی هستند، حق فعالیت ندارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =