راه چمنی: هیچ جریانی اکثریت مجلس یازدهم را کسب نمی‌کند

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی با بیان اینکه مجلس آینده نیز مجلسی ائتلافی خواهد بود گفت: در مجلس یازدهم شورای اسلامی هیچ جریانی اکثریت کرسی ها را بدست نخواهد گرفت.

«محمدرضا راه چمنی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به اینکه سه جریان اصلی کشور در انتخابات دوم اسفندماه  مجلس حضور خواهند داشت، اظهار داشت: گرایش ها در مجلس آینده نقش بسزایی دارد و حس تعامل و مشارکت را در آن بالا خواهد برد. حضور سلائق و افکار مختلف باعث شده تا کارکردها بالاتر رود و طرح ها از پختگی بهتری برخوردار باشند.

دبیر کل حزب وحدت و همکاری ملی همچنین در خصوص زمان ارائه لیست انتخاباتی جریان اصلاح طلب، خاطر نشان کرد: مردم انتقاداتی نسبت به جریان اصلاح طلب، اصولگرا و مستقلین دارند و مشخص شدن لیستی واحد برای جریان های سیاسی زود به نظر می رسد.

وی با اشاره به اینکه جریانهای سیاسی میان افکار عمومی در انتخابات پیش رو با یکدیگر تفاوتی ندارند، اضافه کرد: انتقادات از جریان های سیاسی به آن معنا نیست که از آنها برگشته باشند، بلکه موقعیت این جریان ها تا حدودی همانند گذشته است.

به گفته وی در مجلس آینده می توانیم شاهد حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات باشیم چرا که حضور چشمگیر آحاد جامعه دسیسه های دشمنان را خنثی و نقش بر آب خواهد کرد.

دی ماه اکثریت لیست اصلاح طلبان مشخص می‌شود

راه چمنی درپاسخ به این سوال که لیست نهایی نمایندگان چه زمانی مشخص می‌شود خاطر نشان کرد: در هر استان پس از نهایی شدن صلاحیت نامزدها در هر استان توسط شورای هماهنگی مشخص و با ضوابطی توسط شورای مرکزی جریان اصلاحات اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: از نظر زمانی دی ماه امسال اکثریت لیست افراد برای انتخابات مجلس در بسیاری از شهر ها و استان ها مشخص خواهد شد.

عملکرد مجلس دهم مطلوب بود

راه چمنی همچنین به عملکرد مجلس دهم اشاره کرد و  گفت: طبیعی است با یکسری محدودیت هایی از جمله تصویب قوانین و یا در اجرا نیز برخی مشکلاتی داریم ولی در مجموع عملکرد مجلس فعلی مطلوب بود.

وی همچنین در خصوص عملکرد لیست امید مجلس اشاره  کرد و افزود: با توجه به انتقادات به لیست امید، نمی توانیم اذعان کنیم که آنها کاری نکردند بلکه بهتر بود این لیست از کارشناسان خبره در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و آموزشی بهره می برد.

۱۵ حزب اصلاح طلب مخالف طرح سرا هستند

راه چمنی اظهار داشت: در طرح سامانه رای سنجی اصلاح طلبان (سرا)، هم اینک ۱۵ حزب شاخص جریان اصلاحات به آن انتقاد دارند و بعید است که این طرح برای انتخابات مجلس  اجرایی شود.

وی با بیان اینکه در این طرح اشکلاتی زیادی دارد و در صورت برطرف نشدن آن قابلیت اجرایی نخواهد داشت، افزود: طرح سرا شاید میزان مشارکت و تحرک در لایه های پایین جریان اصلاحات را ایجاد کند ولی در اصناف، قومیت ها و سایر موارد انگیزه مشارکت را کم می کند.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی نیز از تشکیل لیست متشکل از اقوام مختلف در مجلس بعدی خبر داد و گفت درصدد هستیم تا بارایزنی با اقوام مختلف از جمله خراسانی ها، لرها، آذربایجانی ها و زاگرس نشین ها بتوانیم نامزدها و لیست واحدی را برای مجلس یازدهم مشخص کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =