آمریکا و کره‌جنوبی رزمایش مشترک خود را به تعویق انداختند

تهران- ایرنا- ایالات متحده آمریکا و کره‌جنوبی تصمیم گرفته‌اند رزمایش مشترک نظامی خود را که قرار بود در پایان ماه میلادی جاری(۹آذرماه) برگزار کنند به زمان دیگری موکول کنند.

شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی روز یکشنبه اعلام کرد: این تصمیم به دنبال انتقاد کره شمالی از این اقدام صورت می‌گیرد.

«کی‌سی‌ان‌ای» خبرگزاری کره‌شمالی نیز اعلام کرد، اگر آمریکا بخواهد به برنامه‌های خود برای برگزاری چنین رزمایش‌هایی ادامه دهد، تهدیدی بزرگتر را متوجه واشنگتن خواهد کرد.

آمریکا و کره‌جنوبی پیش از این اعلام کرده بودند، در پایان ماه جاری میلادی، یک رزمایش مشترک البته با دامنه‌ای کوچکتر از مانورهای سال پیش برگزار می‌کنند.

کره‌شمالی تاکید کرده، آمریکا و کره‌جنوبی باید بار دیگر تصمیمی قاطع برای توقف رزمایش‌های مشترک بگیرند و دست از چنین تحرکاتی بردارند. رهبر کره شمالی شنبه این هفته در مراسم برگزاری مانور هوایی، از خلبانان ارتش خواست برای مقابله با دشمنان تا دندان مسلح آماده باشند.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، «کیم جونگ اون» در این مراسم با ابراز رضایت از عملکرد افسران نیروی هوایی، آنان را افسران «قدرت شکست ناپذیر» خواند.

رهبر کره‌شمالی همچنین از همه خلبانان نیروی هوایی خواست، برای استفاده مؤثر از تاکتیک‌های هوایی در عملیات‌ها و نبردها کاملاً آماده باشند. 
وی افزود: برای آنها مهم است که از سطح بالایی از حمل‌ونقل هوایی، مهارت بمب‌گذاری و علامت‌گذاری با انجام منظم مانورهای پرواز به صورت عادی و تحت شرایط شبیه‌سازی شده برخوردار باشند.
جونگ اون تاکید کرد: خلبانان ما باید تحت هر شرایطی سعی کنند با ایده‌های عالی و تاکتیکی با دشمنان تا دندان مسلح مبارزه کنند.

در مانور هوایی در فرودگاه «وونسان کالما» در ساحل شمال شرقی کره‌شمالی، جنگنده‌های این کشور با  مجهز شدن به حداکثر مهمات، پرواز  و قابلیت‌های رزمی خود را در حضور رهبر کره‌شمالی به نمایش گذاشتند.
در این رزمایش انواع جنگنده‌های «میگ-۲۹»، «میگ-۲۱»، «میگ -۲۳» و «سوخو-۲۵» شرکت داشتند.

مانور هوایی ارتش کره‌شمالی در حالی برگزار می‌شود که پیونگ‌یانگ پیش از این به کره‌جنوبی و آمریکا هشدار داده بود که استمرار رزمایش‌های مشترک دو کشور می‌تواند فضای دیپلماسی را محدودتر و حل و فصل مسایل را دشوارتر کند.

2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =