معاون استاندار کرمانشاه: هیچ کوتاهی در کنترل بازار پذیرفتنی نیست

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه بابیان اینکه کمک نقدی به هشت دهک جامعه در دستور کار دولت است، گفت: دلیلی برای افزایش قیمت‌ها پس از گرانی بنزین وجود ندارد و هیچ کوتاهی از مدیران استان در کنترل بازار پذیرفتنی نیست.

هدایت حاتمی روز یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمانشاه افزود: همه مسئولان استانی باید با دقت کامل بازار را رصد کنند و جلوی گرانی را بگیرند.

او با اشاره به اینکه هیچ صنفی حق افزایش قیمت ها را تا اطلاع ثانوی ندارد، تاکید کرد: اتاق اصناف و اتحادیه ها با همکاری و هم افزایی مانع هرگونه افزایش قیمت شوند.

به گفته حاتمی «تعزیرات استان کرمانشاه شعبه ویژه‌ای را برای رسیدگی به تخلفات اصناف ایجاد کرده و طی ۷۲ ساعت با قاطعیت با تخلف گرانفروشی برخورد می کند.»

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه عنوان کرد: هم اکنون در نهایت وفور کالا هستیم و هیچ کمبودی در عرضه کالا وجود ندارد به همین دلیل عرضه کالا بویژه کالاهای اساسی باید تقویت شود.

حاتمی همچنین بر ضرورت آگاه سازی و قانع کردن مردم درباره طرح افزایش قیمت بنزین و فواید آن تاکید و اظهار کرد: بی شک اگر مردم در جریان جزئیات طرح قرار بگیرند، با آن همراهی می کنند.

او گفت: با اجرای این طرح هرقدر که بر مردم فشار وارد شود، دولت با کمک نقدی آن را جبران می کند به طوری که هشت دهک جامعه از یارانه دولت بهره مند می شوند.

محسن دارابی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه هم در این نشست از اتاق اصناف خواست که پای کار بیایند و با همراهی یکدیگر مانع تورم و گرانی انتظاری شوند.