دولت طرح انتقال آب از خلیج فارس به کرمان را سرعت می‌بخشد

کرمان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان با اشاره به تنش آبی ایجاد شده گفت : در سفر اخیر رییس جمهوری و هیات دولت به کرمان بر سرعت بخشی به روند تکمیل طرح انتقال آب خلیج فارس به این استان قول مساعد داده شد.

علی رشیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت برای مقابله با این تنش آبی با کمک بخش خصوصی اقدامات در خور توجهی را طی چند سال اخیر در این استان آغاز کرده  که طرح عظیم انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی و استان کرمان از جمله این اقدامات زیربنایی است.

 رشیدی با بیان اینکه این طرح محوری و اساسی با سرمایه گذاری بخش خصوصی، کمک دولت و تسهیلات صندوق توسعه ملی در حال انجام است و فاز نخست این پروژه اکنون به سیرجان رسیده و آب مورد نیاز شرکت گل گهر را تامین می کند.

به گفته رشیدی شیرین سازی آب دریا در کنار خلیج فارس انجام می شود و با ۷۰۰ کیلومتر خط لوله، آب برای مصرف صنایع و آب شرب استان های یزد و کرمان تأمین می شود.

وی در خصوص انتقال آب خلیج فارس به سیرجان هم گفت : تا سال آینده شاهد بهره برداری و افتتاح این طرح بزرگ آبرسانی و ملی هستیم و این طرح آب را به استان کرمان می رساند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =