سفال لالجین در اوج تولید است

همدان - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: هیچ واحد تولیدی سفال در لالجین تعطیل نشده و اکنون این صنایع در اوج تولید هستند.

حمیدرضا متین روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تعطیلی واحدهای تولیدی صنعتی سفال را تکذیب کرد و گفت: هیچ‌کدام از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی لالجین با مشکل مواجه نشده‌اند. 

وی با بیان اینکه تولید سفال در واحدهای یادشده با قوت صورت می‌گیرد افزود: با توجه به نزدیک شدن به زمستان و نامساعد شدن شرایط حمل و نقل، تولید به اوج خود رسیده است. 

متین گفت: برخی از کارگاه های سنتی داخل شهر لالجین که زیرنظر میراث فرهنگی و صنایع دستی هستند، به تازگی با بخشنامه شرکت پخش ملی فرآورده های نفتی مبنی بر قطع سوخت فسیلی، دچار مشکلاتی شده‌اند. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان خاطرنشان کرد: بیشتر این کارگاه ها خشتی و گلی با سقف های کم دوام هستند و گویا گازرسانی به این واحدها با قوانین و شرایط شرکت گاز سازگاری ندارد. 

وی افزود: کارگاه های سفال سنتی جزو میراث لالجین محسوب می‌شود و از ارکان شهر جهانی سفال است و شرکت پخش ملی نفت باید به دنبال راهکاری برای تامین سوخت جایگزین برای آنها باشد. 

متین گفت: واحدهای سفالگری مستقر در شهرک صنعتی زیر نظر سازمان صنعت، معدن و تجارت هستند و از قبل زیرساختهای لازم برای این فعالیت این واحدها توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان فراهم شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =