همراهی مردم، اجرای طرح مدیریت سوخت را آسان‌ می‌کند

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: یقینا با همراهی موثر مردم، اجرای طرح مدیریت سوخت آسان‌تر و با فشار کمتری صورت می‌گیرد، در غیر این صورت اجرای این طرح زمان‌بر خواهد شد.  

محمدعلی شجاعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص احتمال افزایش قیمت کالاهای مختلف به دنبال اصلاح قیمت بنزین، اظهار داشت: رویکرد ما، انجام اقدامات ایجابی به جای اقدامات سلبی است و تلاش داریم تا همه را در این مسیر همراه کنیم.

وی با قدردانی از آرامش و همراهی مردم خراسان شمالی در پذیرش طرح و استقبال از سهمیه بندی بنزین، گفت: اکنون نیز آرامشی فراگیر در شهرهای مختلف این منطقه برقرار و روند امور به صورت عادی در جریان است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: وقتی انجام کاری در سطوح عالی حاکمیت تصمیم گیری می شود، همه باید کمک کنند تا در کشور، مشکل ایجاد نشود و رویکرد همه کمک به نظام باشد، زیرا نظام متعلق به همین مردم است و اعتراض و اغتشاش علیه آن خودزنی است و معنا ندارد.

شجاعی با تاکید بر ممنوعیت افزایش خودسرانه قیمت کالا و خدمات گفت: مسائل در حوزه های مختلف امنیتی و اقتصادی در حال رصد است و با هر گونه افزایش خودسرانه در قیمت کالا و خدمات برخورد خواهد شد.

وی افزود: از روزی که طرح سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنیزین در کشور آغاز شده، بهترین سوژه برای معاندان در خارج از کشور شده است تا از ناحیه آن کشور را به ناآرامی بکشانند و بنابراین باید تلاش کنیم تا با هم‌افزایی و همراهی، مشکلات پیش روی اجرای این طرح را به خداقل برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: نظارت ها تشدید شده و گشت های بازرسی فعال است و به اصناف هم اعلام شده که هرگونه افزایش قیمت ممنوع است و البته از کسبه انتظار می رود تحمل خود را افزایش دهند.

استاندار خراسان شمالی افزود: مردم خراسان شمالی تا کنون همراه بوده اند و خوشبختانه هیچ مشکلی پس از افزایش قیمت بنزین ایجاد نشده و سهمیه بندی بنزین، در فضایی آرام در استان اجرایی شده است.  

مجتبی شکوری، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی هم گفت: هیچ گونه اعتراضی در استان صورت نگرفته و شرایط در جایگاه های سوخت آرام است.  

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.  

اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد.

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی، رئیس‌دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تأکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

همچنین دولت با توجه به دغدغه‌هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می‌آید را در قالب یارانه‌ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون‌ نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مسأله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت تأکید کرده است که به سرعت سازوکار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره‌مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =