خیران به کمک توسعه ورزش بیماران خاص بیایند

قم – ایرنا – دبیر فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضای جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به وجود خیران بسیار در کشور و اهمیت فعالیت ورزشی برای بیماران خاص، از خیران می‌خواهیم به کمک توسعه ورزش این بیماران بیایند.

سید محسن موسوی روز یکشنبه در مجمع سالیانه هیات بیماران خاص و پیوند اعضای قم در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان این استان، افزود: ایجاد مجمع خیران ورزشی برای کمک به توسعه ورزش بیماران خاص، نابینایان، ناشنوایان و همچنین جانبازان و معلولان ضروری است.

وی بابیان اینکه فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضای جمهوری اسلامی به دلیل برگزاری رایگان رویدادهای ملی،‌ درآمدی چندانی ندارد، ادامه داد: این فدراسیون برخلاف سایر فدراسیون‌ها از برگزاری دوره‌های آموزشی،‌ اردوها، مسابقات و رویدادهای مختلف هیچ‌گونه آورده‌ای ندارد.

دبیر فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضای جمهوری اسلامی، با اشاره به محدودیت‌های مالی این فدراسیون گفت: هیات‌های استانی در اجرای برنامه‌ها دقت لازم را داشته باشند و از برگزاری برنامه‌هایی که ضرورت ندارد، اجتناب کنند.

موسوی با اشاره به برنامه‌ریزی منسجم آموزشی در تقویم سالیانه این فدراسیون افزود: با هماهنگی با استان‌های مختلف این دوره‌های آموزشی در قالب دوره‌های داوری، مربیگری و توجیهی برنامه‌ریزی‌شده است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به توسعه دوره‌های آموزشی برای ارتقای سطح کیفی ورزشکاران ذیل این فدراسیون گفت: آموزش ازجمله موضوع‌هایی است که باید در تمام هیات‌های استانی به‌صورت ویژه‌ دنبال شود.

وی ضرورت حمایت از توسعه ورزش بیماران خاص را مورد تاکید قرارداد و اظهار داشت: عملکرد ورزشکاران استان در رویدادهای کشوری در سال‌های اخیر ارتقا یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =