۱۸۷ هزار دانش‌آموز خراسان رضوی سفیر سلامت هستند

مشهد- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ۱۸۷ هزار دانش‌آموز هم‌اینک به عنوان "سفیر سلامت" در مدارس سطح این استان فعالیت دارند.

صفدر سلطانی روز یکشنبه در مراسم آغاز اجرای برنامه سفیران سلامت دانش‌آموزی خراسان رضوی گفت: "سفیر سلامت"  عنوان دانش‌آموزان داوطلب و علاقه‌مند به فعالیتهای آموزشی، ترویجی و گروهی در حوزه سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی است و وظیفه سفیر سلامت مدارس انتقال مفاهیم بهداشتی به دانش‌آموزان در مدارس است.

وی ادامه داد: رعایت بهداشت فردی، بهداشت اجتماعی، بهداشت روان، تغذیه صحیح و اصولی، تحرک بدنی و رعایت فرهنگ ترافیکی از جمله مواردی است که توسط سفیران سلامت مدارس آموزش و انتقال داده می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در حال حاضر در هر کلاس درس مدارس استان یک سفیر سلامت وجود دارد و در سال تحصیلی گذشته هم ۱۸۵ هزار سفیر سلامت در مدارس استان فعالیت داشتند و در سال تحصیلی جاری این آمار ارتقاء یافته و به رقم  ۱۸۷ هزار دانش آموز رسیده است.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: مواردی از قبیل حضور نمایندگان سفیران سلامت در جلسات شورای مدرسه، همکاری در اجرای برنامه مدارس مروج سلامت، جلب همکاری سایر دانش‌آموزان مدرسه در انجام فعالیت‌های بهداشتی و ارائه مطالب آموزشی و علمی در مورد اصول بهداشت فردی، تغذیه سالم، ایمنی و بهداشت محیط، محیط زیست و بیماری‌های واگیر و غیرواگیر از جمله وظایف سفیران سلامت در مدارس محسوب می شود.

رضا کشتی دار افزود: نظارت روزانه بر نحوه عرضه مواد غذایی موجود در پایگاه تغذیه سالم مدارس، آموزش فرهنگ صحیح تغذیه به سایر دانش‌آموزان، نظارت بر ایمنی و تاریخ انقضای کپسول اطفای حریق، مشارکت در تیم‌های امداد و نجات و دادرس، نظارت بر نظافت محیط فضای داخل مدرسه، همکاری با مدرسه در اجرای برنامه‌های زیست محیطی و حفظ و توسعه فضای سبز مدرسه از دیگر اقدامات مهمی است که توسط این دانش آموزان در مدارس انجام می شود.

هم اکنون استان خراسان رضوی حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز دارد که این تعداد معادل حدود ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =