مشاور انتقال خون، در بیمارستان‌ها جایگاه رسمی داشته باشد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: مشاور طب انتقال خون باید در بیمارستان ها جایگاه رسمی داشته باشد و برای آن اعتبارسنجی شود تا شاخص های مصرف خون و ضایعات خون در کشور روند نزولی یابد.

پیمان عشقی که روز یکشنبه در مراسمی با حضور ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیران پیشین سازمان انتقال خون، به طور رسمی به عنوان مدیرعامل جدید این سازمان منصوب شد، افزود: حوزه انتقال خون حوزه بدون چشم داشتی است که درآمدزا نیست و تنها با عشق می توان در این حوزه کار کرد. این عشق در مدیران عامل پیشین همواره ساری و جاری بوده است چراکه نشان داده اند با مدیریت خوب می توان سازمان را به جلو پیش برد.

وی ادامه داد: وقتی از سازمان انتقال خون نام می بریم، از یک دوی امدادی یاد کرده ایم که دوستان عاشقانه در این مسیر حرکت کرده اند و امیدوارم در این بازه زمانی که تا پایان دولت تدبیر و امید باقی مانده است ادامه دهنده این مسیر باشم.

سازمان انتقال خون سازمانی حیاتی است

مدیرعامل سازمان انتقال خون با یادآوری این موضوع که جایگاه سازمان انتقال خون باید یکبار برای همیشه به جایگاه حقیقی خود برسد، گفت: این سازمان یک سازمان حیاتی است به دلیل این که پدافند غیرعامل در برابر دشمنی ها است.

عشقی با اشاره به این که در موضوع خون، به مردم و خاک خود وابسته هستیم، تصریح کرد: دارای سرمایه عظیم اجتماعی در کشور هستیم که سازمان انتقال خون به عنوان گردآوردنده این سرمایه، باید معتمدترین مرجع برای مردم باشد.

وی با تاکید بر این که باید این سازمان را غیرسیاسی و فعال ببینیم، گفت: حیاتی بودن موضوع انتقال خون ایجاب می کند درآمدهایی که برای ما پیش آمده به سازمان اختصاص یابد و بازگردد نه این که به صندوق دولت واریز شده و تتمه آن به ما برسد. حیاتی بودن ایجاب می کند نه تنها از سیاسی بودن بلکه از تصور خرید و فروش و تجارت دور بماند.

عشقی، مشتری محور بودن را لازمه سازمان انتقال خون دانست و ادامه داد: همچنین نیروهای انسانی عاشق در این سازمان کار می کنند و باید در حفظ و ماندگاری آنان کوشا باشیم. درواقع ایجاد امنیت شغلی و انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازمه سازمان انتقال خون است.  

حضور مشاور طب انتقال خون در بیمارستان ها ضرورت دارد

وی با اشاره به این که باید بانک اطلاعاتی اهداکنندگان خون و همچنین باشگاه پیشکسوتان اهدا ایجاد شود، گفت: با این کار، اهداکنندگان باور می کنند که مدیریت مصرف خون در کشور قابل اعتماد است.

مدیرعامل سازمان انتقال خون در ادامه سخنان خود، با تاکید بر این که باید عزمی در وزارت علوم ایجاد شود تا تحصیلکردگان حوزه خون، از جایگاه خوبی در بهداشت و درمان برخوردار شوند، خاطرنشان کرد: مشاور طب انتقال خون باید در بیمارستان ها جایگاه رسمی داشته باشد و برای آن اعتبارسنجی شود تا افراد به دنبال این رشته بروند و شاخص های مصرف خون و ضایعات خون در کشور پایین آید.

دکتر علی اکبر فتح الهی مدیر پیشین این سازمان هم ضمن تبریک به مدیرعامل جدید، از ادامه دار بودن همکاری خود با این سازمان گفت و تاکید کرد: پیوند من با این سازمان قطع نخواهد شد و برای توسعه علم همواره کوشا هستم.

در این مراسم پیمان عشقی به عنوان مدیرعامل سازمان انتقال خون معرفی و از خدمات دکتر علی اکبر پورفتح الله مدیرعامل سابق این سازمان قدردانی شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =