روحیه کردستانی‌ها با خشونت سازگاری ندارد

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان در پیامی اعلام کرد: وجه مشخصه مردم این استان اصالت فرهنگی، ذوق هنری و روحیه مهربانی و مداراست که هیچگاه با خشونت و بداخلاقی و پرخاشگری سازگاری نداشته و ندارد.

در ادامه پیام بهمن مراد نیا استاندار کردستان آمده است: متاسفانه دیروز شاهد بودیم تعداد اندکی از افراد ناآگاه با تحریک جریان های مغرض خارج از کشور، با ایجاد اختلال در نظم و امنیت دست به خشونت و تخریب اموال و اماکن عمومی و خصوصی زدند و موجبات رنج و زحمت و تشویش و نگرانی شما مردم عزیز را فراهم کردند.

آنان قصد دارند امنیت که مهمترین نعمت الهی است را از ما سلب کرده و دهه ۶۰ را که تجربه بسیار تلخ و ناگواری برای ایرانیان بود و سال‌ها است که هزینه‌های گزاف آن بر شانه های مردم این استان سنگینی می کند را دوباره بازنمایی کنند.

در حالیکه در ۲ سال اخیر رویدادهای ارزشمند فرهنگی نظیر جشن‌های نوروزی، کنگره بین المللی مشاهیر کرد، ثبت سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی و ده‌ها جلوه فرهنگی دیگر معرف چهره هنرپرور و فرهنگ مدار مردم کردستان بوده است.

اما وقایع دیروز نشان داد دشمنان مردم کردستان از این موفقیت ها عصبانی و برآشفته اند و با هر بهانه و روشی در صددند تا تصویری مخدوش از این مردم نجیب را به نمایش بگذارند.

مردم عزیز و شرافتمند کردستان اینجانب به عنوان فرزند خدمتگذار شما مصرانه استدعا دارم اجازه ندهید که دشمنان عزت و سربلندی کردستان به اهداف شوم و بدخواهانه خود نایل آیند.

لذا بر همه لازم است با هوشیاری و درایت خود در این لحظه حساس و تاریخی توطئه گران و دشمنان را مایوس و طرد کنند و راه را بر سوء استفاده و خباثت آنان سد وصف خود را از آن جدا کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =