سهمیه بنزین آژانس های درون شهری و خودروهای بین شهری مشخص شد

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام گفت: سهمیه بنزین آژانس های درون شهری، ماشین های خطی بین روستایی و ون ها و دیگر خودروهای بین شهری مشخص شد.

علی اصغر چاغروندی عصر یکشنبه در نشست با اعضای اتحادیه های میوه و تره بار و خودروها اظهار داشت: سهمیه برای آژانس های درون شهری بنزین سوز ۳۰۰ لیتر و دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: سهمیه بنزین ماشین های خطی بین روستایی بنزین سوز ۲۰۰ لیتر و دوگانه سوز ۶۰ لیتر، ون های مسافربری بین شهری ۶۰۰ لیتر و خودروهای بین شهری مسافربر بنزین سوز ۷۵۰ لیتر و دوگانه سوز ۳۰۰ لیتر است.

وی تاکید کرد: طرح سهمیه بندی سوخت برای مدیریت و صیانت از بنزین به عنوان یک سرمایه ملی است.

چاغروندی یادآور شد: آلودگی هوای بسیاری از کلان شهرهای کشور به خاطر مصرف بی رویه بنزین است که باید ساماندهی و مدیریت شود.

وی افزود: پرداخت یارانه ها از محل فروش سوخت است و هرگونه عواید حاصل از افزایش سهمیه بندی بنزین به معیشت مردم و به ویژه اقشار کم درآمد و متوسط کمک می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام نیز گفت: تمامی اقشار جامعه و مسئولان باید برای اجرای مطلوب طرح سهمیه بندی بنزین همکاری و همراهی داشته باشند و مسائل مربوط به این طرح نیز به موقع منعکس تا تصمیم مناسب برای آن اتخاذ شود.

حیدر نعمتی افزود: سهمیه بندی مصرف سوخت در راستای جلوگیری از قاچاق سوخت، کاهش تخریب محیط زیست، کمک به معیشت اقشار کم درآمد و ساماندهی مصرف سوخت انجام گرفته است.

وی یادآور شد: سهمیه بندی بنزین دارای مزایای عمومی زیادی است و ظرفیت و قابلیت های این طرح باید برای مردم بازگو شود.

وی افزود: ساماندهی مدیریت مصرف سوخت و بنزین از اهداف این طرح است که توسط شورای عالی اقتصادی سران سه قوه تصویب شده و مورد تایید رهبری نیز قرار گرفته است.

از ساعت ۲۴ روز ۲۳ آبان ماه با مصوبه دولت قیمت بنزین افزایش یافت و ماهیانه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه ای با نرخ ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد با نرخ سه هزار تومان توزیع می شود.

بر این اساس سهمیه تاکسی های بنزینی نیز ۴۰۰ لیتر در ماه و تاکسی های دوگانه سوز نیز ۲۰۰ لیتر در ماه تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =