۲۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 83558603
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله داعش در کنگو ۱۵ قربانی گرفت

تهران - ایرنا - تلویزیون "فرانس ۲۴" روز یکشنبه از کینشازا پایتخت جمهوری دمکراتیک کنگو گزارش داد، تروریست های وابسته به داعش در جریان حمله به یک روستا در این کشور ۱۵ تن را کشتند.

این گزارش به نقل از مقامات محلی جمهوری دموکراتیک کنگو حاکیست که یک گروه تروریستی وابسته به داعش شب گذشته با سلاح سرد به ساکنان روستای "مبائو" در شرق این کشور حمله و در جریان آن حداقل ۱۵ تن را کشت و تعدادی دیگر را نیز زخمی کرد.

یک مقام کنگویی که خواست نامش فاش نشود به این تلویزیون گفت اگر چه که این دسته از افراد مسلح که قبلا خود را از اعضای "ولایت مرکز آفریقا" معرفی کرده بودند، صرفا با هدف ایجاد وحشت میان ساکنان غیرنظامی منطقه به خانه های آنها حمله می کنند، اما ارتش تاکنون هیچ واکنشی در مقابل این حملات از خود نشان نداده است.

"مودیستی باکوناماها" شهردار شهر "بینی" واقع در شرق کنگو نیز چندی پیش از حمله این دسته از تروریست ها به این شهر و کشته شدن ۱۳ تن و زخمی شدن ۲۲ تن خبر داد.

به گفته وی، تروریست های داعش آن حمله را در واکنش به حمله یک هفته قبل ارتش کنگو به مواضع آنها انجام داده بودند که در آن حمله ۲۶ داعشی کشته شدند.

جمهوری دموکراتیک کنگو دوّمین کشور بزرگ در آفریقا و یازدهمین کشور بزرگ جهان به‌شمار می‌آید؛ با اینحال از نظر رفاهی و زیرساخت های صنعتی و ارتباطی کشوری فقیر به حساب می آید.

 منابع مطلع می‌گویند که برخی نظامیان کنگو و سایر گروه‌های شورشی از سال ۲۰۱۴ میلادی در رقابت با همدیگر در قتل عام‌های این کشور شرکت داشته‌اند.

داعش حدود یکسال است که با انجام حملات تروریستی در جمهوری دموکراتیک کنگو اعلام موجودیت کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =