۲۷ آبان ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۳
کد خبرنگار: 920
کد خبر: 83558537
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد چهار درصدی تولید تایر در نیمه نخست امسال

تهران- ایرنا- سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران اعلام کرد:‌در نیمه نخست امسال ۲۳ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۲۳۹ حلقه انواع تایر در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال چهار درصد رشد داشته است.

«مصطفی تنها» امروز (دوشنبه)‌ در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: وزن تولیدات یاد شده ۱۳۷ هزار و ۸۱۵ تن بود که از نظر وزنی در مقایسه با ۶ ماه نخست پارسال پنج درصد کاهش داشته است.

وی، افزایش حلقه ای و کاهش وزنی را به معنای تولید کمتر تایر سنگین و تولید بیشتر تایرهای سبک عنوان کرد.

این مقام صنفی خاطر نشان کرد: در نیمه نخست امسال هشت میلیون و ۵۰۰ هزار حلقه تایر سواری به وزن ۵۹ هزار و ۳۷۷ تن، ۶۶۶ هزار و ۵۷۷ حلقه تایر وانتی به وزن ۱۰ هزار و ۱۲۱ تن، ۳۳۸ هزار و ۵۷۷ حلقه تایر باری و اتوبوسی به وزن ۲۳ هزار و ۵۱۸ تن، ۱۰۵ هزار و ۷۹۹ حلقه تایر کشاورزی سبک به وزن هزار و ۴۳۰ تن و ۹۰ هزار و ۴۳۷ حلقه تایر کشاورزی سنگین به وزن هفت هزار و ۲۸ تن تولید شد.

سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران ادامه داد:‌ در این مدت همچنین ۱۷ هزار و ۲۰۱ حلقه تایر راه سازی و صنعتی به وزن هزار و ۸۰۱ تن، ۵۷۵ هزار و ۴۹۳ حلقه تایر دوچرخه به وزن ۴۹۶ تن، یک میلیون و ۹۹۷ هزار و ۹۹۱ حلقه تایر موتور به وزن پنج هزار و ۵۳۲ تن، ۷۹۴ هزار و ۹۳۱ حلقه تیوب خودرو به وزن هزار و ۹۲۴ تن، چهار میلیون و ۹۰۸ هزار و ۴۲۹ حلقه تیوب دوچرخه و موتور به وزن هزار ۹۲۵ تن و ۲ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۹۷۱ حلقه سایر محصولات (مثل تایر فرقون، اسکوتر، نوار نقاله و غیره) به وزن چهار هزار و ۷۰۶ تن تولید شد.

وی گفت:‌ در مدت یاد شده کاهش تولید تایرهای باری و اتوبوسی بایاس، همچنین کاهش تولید تایرهای دوچرخه، راهسازی و صنعتی در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ثبت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =