توسعه ورزش بیماران خاص نیازمند هماهنگی دستگاه‌های مختلف است

قم – ایرنا –مدیرکل ورزش و جوانان قم، با تاکید بر ضرورت هماهنگی دستگاه‌های مختلف استان برای توسعه ورزش بیماران خاص گفت: ایجاد کمیته مشورتی با حضور هلال احمر، بیمه سلامت، بهزیستی و سایر دستگاه‌های مرتبط برای تجمیع ظرفیت دستگاه‌های مرتبط با این بیماران ضروری است.

رسول منعم، روز یکشنبه در مجمع سالیانه هیات بیماران خاص و پیوند اعضای قم در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان قم، افزود: ایجاد کمیته مشورتی و هماهنگی به عنوان یک دستور کار درشورای ورزش همگانی استان پیگیری می‌شود.

وی ، افزود: از دستگاه‌های مختلف استان که در حوزه ناشنوایان، نابینایان، بیماران خاص و بیماران خاص فعالیت می‌کنند این توقع را داریم که هماهنگی و همکاری منسجمی در این زمینه در استان داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان قم،عملکرد هیات بیماران خاص استان را قابل قبول دانست و گفت: برنامه ریزی در جهت رشد و تقویت ورزش در افراد خاص جامعه از جمله وظایف اصلی دستگاه‌های مرتبط با ورزش کشور، فدراسیون‌ها و اداره کل استان‌هاست.

وی، با تاکید بر بسترسازی برای فعالیت ورزشی بیماران خاص استان، افزود: افتخارآفرینی قهرمانان ورزشی بیماران خاص در عرصه های کشوری و فراملی موجب الگوی گیری و جذب سایر اقشار به ورزش می‌شود.

منعم، با اشاره به وجود ظرفیت‌های مناسب قم درحوزه رشته‌های ورزشی بیماران خاص، ادامه داد: در رشته ورزشی ناشنوایان، قم در مسابقات فوتسال صاحب کرسی و نماینده در رقابت های آسیا و جهان است، ضمن اینکه این استان در رشته کاراته نیز ظفیت های زیادی دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، با بیان اینکه در رشته گلبال نابینایان قهرمانان استان،حرف های زیادی برای گفتن سطح ملی دارند گفت: در رشته‌های جانبازان و معلولان، قم از جمله استان‌هایی است که همواره در رشته های مختلف پاراسیایی در رشته های در والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، فوتبال هفت نفره، تنیس روی میز و شنا داشته‌است.

وی کسب عنوان جهانی و همچنین مدال‌های مختلف کشوری توسط خانم پارسایی ورزشکارا پرافتخار قم در رشته بیماری های خاص را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در صورت ایجاد بسترهای حمایتی، می‌توان توفیق بیشتری را در رشته های ورزشی زیر مجموعه این هیات شاهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، با اشاره به ضرورت استعدادیابی در این رشته گفت: با برگزاری جشنواره ها و همایشهای مختلف،در توسعه کمی و کیفی این رشته ها اقدام های خوبی در استان صورت گرفته است که باید در این زمینه خدمات و حمایت های بیشتری برای توسعه فعالیت های این هیات انجام شود.

منعم، برگزای مجمع سالیانه هیات های ورزشی را از جمله اولویت های این اداره کل دانست و ادامه داد:  این مجمع هادر شفاف سازی و رونق بیشتر هیات هات ورزشی بسیار موثر است ولی این مجمع ها نباید تنها به گزارش عملکرد گذشته هیات ها خلاصه شود بلکه باید برنامه آینده و چشم اندازهای این هیات ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی با تاکید بر حمایت از قهرمانان ورزشی بیماران خاص افزود: حمایت از قهرمانان ملی و بین المللی قم در رشته بیماران خاص در دستور کار این اداره کل است تاافتخارآفرینی آنها در عرصه های جهانی و ملی ادامه یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =