نظارت بر بازار خراسان شمالی تشدید شد

بجنورد- ایرنا- سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی، به منظور جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت‌ها که ممکن است به بهانه سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین صورت گیرد، نظارت‌ خود بر بازار این استان را تشدید کرد.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اصلاح قیمت بنزین از روز جمعه، مردم نگران افزایش قیمت ها در بازار هستند اما این سازمان با تشدید نظارت ها، تخلف ها را شناسایی و با عوامل آن به صورت جدی برخورد می کند.

محمد کرمیان فر اظهار داشت: برای رسیدگی بهتر به شکایات، ۲ کانکس بازرسی در میادین شهید و کارگر، در مرکز شهر بجنورد مستقر شده است و مردم می توانند با مراجعه حضوری، شکایت های خود را منعکس کنند.

وی با تاکید بر لزوم همکاری مردم در پیشگیری از تخلف صنوف،  خاطرنشان کرد: مردم از خریدن کالاهای بدون برچسب و فاقد قیمت مندرج، خودداری کنند و با این روش در جلوگیری از تخلفات احتمالی سهیم باشند.  

وی افزود: مردم علاوه بر مراجعه به کانکس های بازرسی مستقر در میادین اصلی بجنورد، می توانند شکایات خود را از طریق تماس با سامانه ۱۲۴ منعکس کنند و همچنین می توانند تخلفات مشاهده شده را در سامانه www.۱۲۴.ir ثبت کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.  

کرمیان فر افزود: رسیدگی به شکایات مربوط به افزایش خودسرانه قیمت ها، با اولویت رسیدگی می شود و در هفته جاری، به صورت روزانه، نشست تنظیم بازار استان تشکیل می شود.  

وی خاطرنشان کرد: هرگونه افزایش قیمت در سرویس مدارس، خدمات حمل و نقل عمومی و سایر خدمات در بازار ممنوع است.  

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی درباره افزایش قیمت گوشت در بازار استان نیز گفت: در چند روز اخیر قیمت دام زنده افزایش یافته و به دنبال آن، قیمت گوشت قرمز هم افزایش داشته است که البته قیمت دام، منوط به میزان عرضه و تقاضا در بازار است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =