مردم کردستان اجازه خودنمایی به ساختارشکنان را ندهند

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: مردم این استان به ساختار شکنان اجازه خودنمایی ندهند تا با اقدامات تخریبی خود روند توسعه استان را کُند کرده و بار دیگر آن را از یک استان فرهنگی به امنیتی تبدیل کنند.

حسین خوش اقبال روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همانطور که در رسانه های سراسری به کرات اعلام شده اجرای طرح حمایت معیشت دولت تصمیم سران قوا بود که صبح امروز رهبر معظم انقلاب در درس خارج از فقه خود نیز با اشاره به آن به عنوان تصمیم سران قوا که متکی به کار کارشناسی بوده، از آن حمایت کردند.

وی اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی از ظرفیت‌های بالایی برای اعلام نظر و ارایه پیشنهادات به صورت مدنی برخوردار است لذا تخریب اموال عمومی به بهانه اعتراض پذیرفته نیست همانطور که مسئولان ارشد نظام تاکید دارند تخریب اموال عمومی کار مردم نیست و توسط اشراری به انجام می رسد که با نقشه و دسیسه بیگانگان به این این کار مبادرت میکنند.

خوش اقبال افزود: دشمان همواره در صدد هستند تا امنیت و آرامش حاکم بر جامعه که اتفاقا برای مردم و نظام در اولویت امور قرار دارد را به چالش بکشند لذا از مردم تقاضا میشود حفظ امنیت و همکاری با متولیان آن را در اولویت خود قرار دهند.

تعامل دوسویه راهکار اساسی حفظ نظم و امنیتی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: راهکار اساسی برای حفظ نظم و امنیت موجود تعامل دوسویه است و نظام در برخورد با کسانی که بخواهند امنیت موجود را خدشه دار کنند، تعارف ندارد.

خوش اقبال افزود: در جریان طرح سهمیه بندی سوخت عده ای به‌نام اعتراض به افزایش قیمت به میان مردم آمده و با تخریب اموال عمومی برخلاف منافع عموم اقدام ضد امنیتی انجام دادند لذا تقاضا می‌شود مردم همانند گذشته صف خود را از این گونه افراد جدا کنند.

وی تاکید کرد: در جریان این گونه اقدامات ضد امینتی متاسفانه عده‌ای مصدوم و چند نفر نیز به دلیل نا معلوم در میان جمعیت فوت شدند علاوه بر این تعدادی از اماکن عمومی اداری، بانک و پمپ بنزین و چند خودرو که یکی از آنها آمبولانس بود نیز تخریب و یا دچار خسارت شدند.

خوش اقبال ضمن تقدیر همکاری مناسب مردم خوب، نجیب و فرهنگی استان از مردم تقاضا کرد به این طرح که تصمیم سران قوا در نظام است احترام گذاشته و یقین داشته باشند از اهداف این طرح تحقق عدالت است در بطن آن نهفته و آثار مثبت آن متوجه دهک‌های پایین جامعه خواهد بود.

طرح سهمیه بندی سوخت گامی در کمک به توسعه کردستان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: امروز بسیاری از زیر ساخت‌ها در کردستان در حال شکل گیری است که می توان در کمک به توسعه استان جهش ایجاد کند از این رو اجازه ندهیم ساختار شکنان با اقدامات تخریبی خود روند توسعه استان را کند کرده و بار دیگر آن از یک استان فرهنگی به استان امنیتی تبدیل کنند.

خوش اقبال یادآور شد: در ۲ روز گذشته بدخواهان و اشرار اجیر شده آنان تلاش بسیاری داشتند که بتوانند به نام مردم به اقدامات تخریبی خود تداوم بخشند ولی با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و مهمتر از همه درایت و بصیرت مردم و جدا کردن صف خود از آنان در حال حاضر استان از نظر امنیتی با مشکلی مواجه نیست.

وی اظهار داشت: دوباره از مردم صبور استان که در ۲ روز گذشته با اقدامات ضد امنیتی عده‌ای اشرار به زحمت افتاده و نتوانسته‌اند به موقع به امور جاری خود بپردازند پوزش می طلبیم اما یقین داشته باشید که با افراد قانون شکن و مخل امنیت مردم مطابق قانون برخورد سختی می‌شود.

اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذشته در شهرهای مختلف اشکال متفاوتی داشت البته در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه بود.

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، از شامگاه جمعه تا کنون در اظهار نظرهایی جداگانه تاکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

همچنین دولت با توجه به دغدغه ها که درباره معیشت مردم وجود دارد موظفت است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید در قالب یارانه جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت تاکید کرده است که به صروت ساز و کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می شود و ۶۰ میلیون ایرانی از این بهره مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =